'Cizre'ye tanklardan top atışları yapılıyor'

'Cizre'ye tanklardan top atışları yapılıyor'

Sokağa çıkma yasağının 8'inci gününde devam ettiği Cizre'de devlet güçleri mahallelere tanklarla girmeye çalıştı. DİHA'nın görüntülerine de yansıyan tanklardan mahalleye yapılan top atışlarında birçok ev hasar alıyor.

Sokağa çıkma yasağının 8'inci gününe girdiği Cizre'de, günlerdir mahalleleri zırhlı araçlardan yaylım ateşi ve top atışlarına tutan asker ve polis, bu kez de mahallelere tank yürütmeye başladı. Günlerdir saldırıların yoğunlaştığı Cudi Mahallesi'nin Caferi Sadık Tepesi'ne konuşlandırdıkları tanklarla girmeye çalışan askerin mahalleye dönük tanklarla yaptığı top atışları DİHA kamerası tarafından görüntülendi. Top atışları sonucu mahallede birçok ev yerle bir olurken, Özel Reşha Anadolu Lisesi ve mahallenin elektriğini sağlayan trafo da yandı. 

Top atışları nedeniyle mahallenin iç kısımlarına ilerleyen yurttaşlar ise, yoğun saldırıya rağmen zılgıtlar ve sloganlarla saldırıya karşı direnişe geçti. Direnişe geçen mahalle sakinleri, top atışlarına rağmen mahallelerini terk etmeyeceklerini ve direneceklerini ifade etti. 

Öte yandan Yafes Mahallesi'ne yapılan top atışları sonucu evine top mermisi isabet eden Kahraman Caba (38) isimli yurttaş da yaralandı. (DİHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER ŞırnakCizreTank