Taksiciler, sigorta zammına isyan etti

Taksiciler, sigorta zammına isyan etti

Kartal Taksi Durakları Derneği, zorunlu trafik sigortalarına yapılan zamları Kadıköy’de protesto etti. Kadıköy Hasanpaşa Eski Salı Pazarı önünde dün bir araya gelen taksiciler, araçlarının  üzerine “Trafik sigortasındaki soyguna dur diyelim” yazılı pankart astı.
Burada konuşan Kartal Taksi Durakları Derneği Başkanı Abdulkadir Ardıç, zorunlu trafik sigorta poliçelerini ödemede  zorlandıklarını, sigorta poliçelerinin son zamlarla daha da ödenemez duruma geldiğini belirterek, “Bu durum öyle bir hal almıştır ki hasarsızlık indirimleri  hiçe sayılmış, oranlar kat kat artmıştır” dedi. Enflasyon oranlarının yüzde 10’un altında olduğunu belirten Ardıç, “Zorunlu Trafik Sigortası Primlerine yüzde 245 ve yüzde 300 oranında artış yapılması kabul edilir gibi değil. Bu durum sadece taksici, minibüsçü, otobüsçü ve kamyoncu esnafımızı değil, özel aracı olan her vatandaşı aynı şekilde mağdur etmiştir” diye devam etti.
Ardıç, yaptıkları eylemin ülke geneline yayılacağını düşündüklerini ifade ederek “Ticari ve özel araç sahipleri gelin bu soyguna hep birlikte ‘dur’ diyelim” dedi. Ardıç, Zorunlu Trafik Sigorta primlerinin adaletli ve vatandaşın bütçesini sarsmayacak makul bir fiyata çekilmesini istedi. (İstanbul/DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER taksi