Diyarbakır

Diyarbakır'da tarım ve hayvancılık fuarı

DİYARBAKIR’da 11-15 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na 15 ülkeden 171 firma katılacak.TÜYAP ve TARMAKBİR iş birliği ile gerçekleştirilen, “Diyarbakır Tarım Hayvancılık Fuarı- 4. Ortadoğu Tarım Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstri Fuarı”na ilişkin Dedeman Otel’de ba

DİYARBAKIR’da 11-15 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na 15 ülkeden 171 firma katılacak.

TÜYAP ve TARMAKBİR iş birliği ile gerçekleştirilen, “Diyarbakır Tarım Hayvancılık Fuarı- 4. Ortadoğu Tarım Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstri Fuarı”na ilişkin Dedeman Otel’de basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, TÜYAP Diyarbakır Genel Müdürü İlhan Ersözlü, DTSO Başkan Vekili Diyadin Gezer, GÜNSİAD Başkanı Şahismail Bedirhanoğlu, DESOP Başkanı Alican Ebedinoğlu, TARMAKBİR Genel Sekreteri Selim İleri katıldı. TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleşecek fuara ilişkin bilgi veren TÜYAP Diyarbakır Genel Müdürü İlhan Ersözlü, fuarın Diyarbakır gibi toplam yüzölçümünün yüzde 60’ının tarım alanı ve istihdamının yüzde 58’inin tarım ve tarıma dayalı sanayi olduğu bir il için çok önemli olduğunu söyledi. Fuara 15 ülkeden 171 firma ve firma temsilciliği ile tarım sektöründe faaliyet gösteren firmaları ve çiftçilerinin TÜYAP Diyarbakır çatısı altında toplanacağını belirten Ersözlü, özellikle Irak ve İran’dan fuara dönük ilginin fazla olduğunu söyledi.

Fuarın tarım ve hayvancılık konusunda bölge yatırımlarına da ışık tutacağını anlatan Ersözlü, yurtiçinden 22 ilden düzenleyecekleri otobüs seferleri ile ziyaretçileri fuar alanına taşıyacaklarını söyledi. Ersözlü, fuar kapsamında Perşembe günü “Buzağı teşvik ve inek güzellik yarışması” düzenleneceğini de söyledi. (DİYARBAKIR)

www.evrensel.net