10 Aralık 2015 17:40

İnsan Hakları Günü’nde öğretmen darbedildi

Paylaş

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde, İzmir’in Bayraklı ilçesinde bulunan Petkim Latife Hanım İlkokulunun Müdür Yardımcısı Zeynep Özer, bir öğrenci velisi tarafından darbedildi. 

Darp olayının üzerine okulun öğretmenleri ilk derslere girmedi. Eğitim Sen İzmir 2 No’lu Şube de okul önünde açıklama yaptı. Şube yöneticilerinin ve çevre okullardan öğretmenlerin de katıldığı açıklamada konuşan Hasan Ali Kılıç saldırıyı ve saldırılara özendiren yetkililerin açıklamasını kınadı. Öğretmenlerin çok zor şartlarda hizmet verdiğini belirten Kılıç, öğretmenlerin ekonomik ve sosyal sorunlarına ek olarak mesleki saygınlıklarında da ciddi gerilemelerin olduğunu kaydetti. 

Öğretmenlerin içinde bulunduğu bu durumun sorumlusunun Milli Eğitim Bakanlığı olduğunu da ifade eden, “Öğretmenlerimize yönelik saldırı ve tehditlere karşı asla taviz vermeyeceğiz. Saldırılara karşı bütün eğitim emekçileriyle birlikte mücadeleyi büyüterek meslek onurumuza sahip çıkacağız. Öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına, meslek onurunun zedelenmesine sessiz kalmayacağız” dedi. (İzmir/EVRENSEL)

 

ÖNCEKİ HABER

Mezarlıkta ahiret dersine Eğitim Sen’den tepki: Ders değil, uydurma mezarlık müfredatı

SONRAKİ HABER

Meksika’da plastik ve yağ fabrikalarında yangın çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa