09 Nisan 2012 07:37

HDK'dan, Ermeni Patrikhanesine Paskalya ziyareti

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Fatih İlçe Meclis Girişimi ve BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Ermeni halkının ve Hristiyan toplumunun Paskalya Bayramı vesilesiyle Ermeni Patrikhanesi'ni ziyaret etti. Önder, "Zenginliklerimiz diye nitelendirdiğimiz bu halklarımız bu toprakların asıl sahipleri ve bizler de onların hoyrat misafirleri

HDK'dan, Ermeni Patrikhanesine Paskalya ziyareti

Paylaş


HDK Fatih İlçe Meclisi Girişimi, Hristiyanların ve Ermeni halkının Mart ayının sonundan Nisan'ın sonuna kadar kutladıkları Paskalya Bayramı sebebiyle Fatih İlçesi'ne bağlı Kumkapı'daki Ermeni Patrikanesi'ni ziyaret etti. İstanbul'daki bütün kiliselerin ruhani liderlerinin katıldığı törende, BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder de katıldı. Hristiyan dininin temsilcilerinin konuşmasının ardından Sırrı Süreyya Önder, bütün Hristiyan halkının ve Ermeni halkının Paskalya Bayramı'nı kutlayarak, bu bayramın barış ve kardeşlik getirmesini diledi.

Barış ve kardeşlik kavramlarının genişletilmesi ve geniş bir çerçevede değerlendirmesi gerektiğini ifade eden Önder, "Ağzımıza dolanmış zehirli bir kavram daha var ki, oda farklı dinlere ve ırklara bizim zenginliklerimizdir dememizdir. Zenginliklerimiz diye nitelendirdiğimiz bu halklarımız, bu toprakların asıl sahipleri ve bizler de onların hoyrat misafirleriyiz" dedi.

Hz. İsa'nın dirilişini sembolize eden yumurtaların kırmızıya boyanması ve dualar ardından tören sona erdi. (İstanbul/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Önümüz yaz ama biz kışı düşünüyoruz

SONRAKİ HABER

"Ucuz et"e zam geldi, yarım kilo kıyma 19,50 TL oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa