'Emeğin kurtuluşu için birlikte mücadele'

Direnişte olan Hey tekstil işçilerini ziyaret eden ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, işçilere her türlü desteği vereceklerini söyledi. İşçileri, direnişte olan Maltepe Belediyesi işçileriyle İşçi Partisi Bahçelievler İlçe başkanı da ziyaret etti.Hey Tekstil önünde dün sabah saatlerinde bir araya

Hey Tekstil önünde dün sabah saatlerinde bir araya gelen Hey Tekstil işçileri gün boyu yalnız değildi. Patronları Sürreya Bektaş’a seslenen işçiler, haklarını alana kadar mücadelelerini sürdüreceklerini vurguladı. İşçilerin tepkilerini göstermek için fabrikanın kapılarını sallaması üzerine bir süre sonra polis geldi. Fabrika önüne gelen polislerle işçiler arasında bir süre tartışma yaşanırken, polis işçileri kurdukları çadırı yıkmakla tehdit etti.

Bir süre sonra işçileri Maltepe Belediyesinden atılan ve direnişte olan taşeron işçiler ziyaret etti.  Burada işçilere seslenen İlhan Yıldırım, kendilerini işten atan patronla, Hey Tekstil işçilerini işten atan Aynur Bektaş’ın aynı zihniyette olduğunu söyledi.

İşçileri daha sonra İşçi partisi Bahçelievler İlçe Örgütü ziyaret etti. İlçe başkanı Yusuf Türk, Hey Tekstil işçilerinin sesini duyurmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.  

PATRONLAR BÜYÜYOR İŞÇİLER ÖLÜYOR

İşçileri son olarak ÖDP Genel Başkanı Alper Taş ve parti üyeleri ziyaret etti. Sloganlarla işçilerin yanına gelen ÖDP’liler, bundan sonra da direnişi destekleyeceklerini açıkladılar. İşçilere seslenen Alper Taş, “ Sermaye düzeni hakkını aramayan bir toplum istiyor. Ama sizler haklı bir şekilde mücadele ediyorsunuz. Sermaye düzeni ne kadar büyüdüğünü büyük medyalarda söylüyor, işte bu büyüme işçilerin ve emekçilerin ölümüne neden oluyor. İşçilerin canı pahasına büyüyen bir ülkede yaşıyoruz” diye konuştu. Emeğin kurtuluşu için hep birlikte mücadele edilmesi gerektiğini dile getiren Taş, “Önümüzde 1 Mayıs var, hep beraber bizi bölmeye çalışanlara karşı birlik olduğumuzu alanlarında göstermemiz gerekiyor.  Hey Tekstil firmasının Türkiye dışında iş yaptığı firmalar önünde orada bulunan arkadaşlarımız eylemlerini yaparak sesinizi daha da güçlü hale getirecekler. Ayrıca maddi anlamda da ilk günkü gibi desteğimizi sürdüreceğiz. 21 Nisanda yapacağınız dayanışma geceniz için üzerimize düşen ne varsa yerine getireceğiz “ diye konuştu. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net