19 Kasım 2015 18:23

Digor Belediyesi eş başkanları tutuklandı

Digor Belediyesi'ne mali polisler tarafından yapılan baskının ardından gözaltına alınan belediye eş başkanları Ekrem Bingül ve Şengül Erkmen ile 2 belediye personeli tutuklandı.

Paylaş

Kars'ın Digor Belediyesi'ne dün mali polisler tarafından düzenlenen baskında gözaltına alınan belediye eş başkanları Ekrem Bingül ve Şengül Erkmen ile Muhasebe Müdürü Reis Kaftelek ve Yazı İşleri Müdürü Yaşar Özdinler İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerin ardından Digor Adliyesi'ne sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen eşbaşkanlar ve belediye personeli, eş başkan Erkmen'in aldığı maaş gerekçe gösterilerek, "zimmet" iddiasıyla tutuklandı.

Tutuklanan eş başkanlar ve personeller Kars Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Tutuklama kararına ilişkin konuşan Avukat Bişar Alınak, ''Resmi evrakta sahtecilik ve zimmet suçlaması ile tutuklandılar. Belediye Eş Başkanı Şengül Erkmen'e yapılan maaş ödemesinin kanunda unsuru olmamasına rağmen zimmet suçunu oluşturduğu kanaatiyle mahkeme tutuklama kararı verdi. Bu tutuklamalar DBP'li belediyeleri itibarsızlaştırmaya yönelık bir operasyondur. Kanunda normalde para ödenen kişiden yalnızca paranın tahsili istenir, tutuklama yapılmaz. AKP tarafından yargı kendi siyasetine alet edilmeye, kamu düzenini sağlamaktan çıkarılmaya çalışılıyor'' ifadelerini kullandı. (Kars/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Lice’de 9 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi

SONRAKİ HABER

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil: Kaçak ocaklar patlatılarak değil istihdamla biter

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa