Memurun ekmeği küçüldü

Memurun ekmeği küçüldü

ELEKTRİK ve doğalgaz zamlarına bir tepki de KESK Ankara Şubeler Platformundan geldi. KESK Ankara Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Doğan Kaya yaptığı açıklamada, yapılan zamlarn emekçilerin sofrasına giren ekmeğin daha da küçülmesi anlamına geldiğini söyledi. Bunun kabul edilemeyeceğini, zamların derhal geri alınmasını ta

ELEKTRİK ve doğalgaz zamlarına bir tepki de KESK Ankara Şubeler Platformundan geldi. KESK Ankara Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Doğan Kaya yaptığı açıklamada, yapılan zamlarn emekçilerin sofrasına giren ekmeğin daha da küçülmesi anlamına geldiğini söyledi. Bunun kabul edilemeyeceğini, zamların derhal geri alınmasını talep eden Kaya, 2012 yılının başından beri arda arda yapılan zamlara tepki gösterdi. Hükümetin sene başından beri yapılan zamlara halkın tepki göstermemesini fırsat bilerek, “zam dalgası” başlattığına dikkat çeken Kaya, AKP’nin neredeyse solunan havayı dahi paraya endeksleyecek politikaları hayata geçirmeye çalıştığını ifade etti. Yıllardır işçilerin, kamu emekçilerinin ve emeklilerin alım gücünün düşük olduğuna dikkat çeken Kaya, yapılan zamların alım gücünü iyice düşürdüğünü söyledi. Kaya, 4 aydır kamu emekçilerinin zamsız maaş aldıklarını hatırlatarak, yapılan zamların “maaş farkları”nı şimdiden buharlaştığını ifade etti.

MEMUR 3 AYDIR ZAMSIZ

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, memurların 3 aydır zamsız maaşa mahkum edildiğini, ama tüketim mallarında zamların jet hızıyla geldiğini kaydederek, “Toplu Sözleşme Yasasının gecikmesinden dolayı ne yazık ki Ocak ayından itibaren memurlar maaş artışlarını alamamıştır. Memurlar 3 aydır zamsız maaşa mahkûm edilmişlerdir. Memura 3 aydır da bir kuruş zam vermeyen hükümet elektrik ve doğalgaza zam konusunda jet hızıyla hareket etmiştir” dedi.

Emek Partisi Ankara Yenimahalle İlçe Örgütü de yaptığı açıklamalarla zamlara tepki gösterdi.
(Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net