Türk-İş’te kıdem tartışması

Türk-İş’te kıdem tartışması

TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Nazmi Irgat, Türk-İş’e bağlı sendikaların İstanbul Şube Başkanlarıyla bir araya geldi. Toplantıda Irgat’ın yaptığı sunum eleştirilere ve tartışmalara neden oldu. Toplantıya katılanların verdiği bilgilere göre; Irgat yaptığı sunumda 4+4+4 yasasından Toplu İş İlişkileri Kanununa, özel istihda

TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Nazmi Irgat, Türk-İş’e bağlı sendikaların İstanbul Şube Başkanlarıyla bir araya geldi. Toplantıda Irgat’ın yaptığı sunum eleştirilere ve tartışmalara neden oldu. Toplantıya katılanların verdiği bilgilere göre; Irgat yaptığı sunumda 4+4+4 yasasından Toplu İş İlişkileri Kanununa, özel istihdam bürolarından özelleştirme uygulamalarına kadar birçok konuya değindi.

Verilen bilgilere göre, Irgat’ın konuşmasında Toplu İş İlişkileri Kanunundan bahsederken sadece “noter şartının kaldırılması, işyeri temsilcisine iş güvenliği tanınması ve yetki  barajının düşürülmesi” gibi konulara değinmesi toplantıda tepkilere neden oldu.

Toplantıda Türk-İş yöneticilerinin bölgesel asgari ücret, kıdem tazminatının fona devri gibi konularda iyimser bir tavır içinde olmalarının da tartışmalara neden olduğu ifade edildi. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net