Şeker-İş: Suç işleniyor

Şeker-İş: Suç işleniyor

Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, şeker fabrikalarının özelleştirilmesine ilişkin ihale sürecinde suç işlendiğini ifade ederek, “Özelleştirme İdaresi Başkanlığının adeta yangından mal kaçırırcasına, sat-kurtul mantığıyla ülke menfaatleri ile örtüşmeyen ve şekerin önemini bilmeden alelacele satış

Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, şeker fabrikalarının özelleştirilmesine ilişkin ihale sürecinde suç işlendiğini ifade ederek, “Özelleştirme İdaresi Başkanlığının adeta yangından mal kaçırırcasına, sat-kurtul mantığıyla ülke menfaatleri ile örtüşmeyen ve şekerin önemini bilmeden alelacele satış sevdası ileride Türkiye açısından telafi edilemeyecek zararlara neden olacaktır” dedi.

Gök, yaptığı açıklamada, “Şeker-İş Sendikası olarak yaptığımız ciddi araştırmalar, Portföy B ve C gurubu fabrikalarının ihale sürecinde ihaleye katılan şirketlerin ilk yazılı teklifleri ile son teklifleri arasında büyük uçurumların olduğu sonucunu ortaya koymuştur. ÖİB, gerçeklerden ve bilgiden yoksun ihale mantığıyla bir kez daha sınıfta kalırken, kamuyu da zarara uğratmıştır” diye konuştu. (Ankara/ANKA)

www.evrensel.net