AKP’li Başkan kaçakçılıktan gözaltında

AKP’li Başkan kaçakçılıktan gözaltında

Kayseri’nin merkez Kocasinan ilçesi Himmetdede beldesi Belediyesinde akaryakıt kaçakçılığı yaptıkları iddia edilen ve aralarında AKP’li Belediye Başkanı Hamza Arslan’ın da bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı.Emniyet Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, bir ihbarı değerlendirerek, Hi

Kayseri’nin merkez Kocasinan ilçesi Himmetdede beldesi Belediyesinde akaryakıt kaçakçılığı yaptıkları iddia edilen ve aralarında AKP’li Belediye Başkanı Hamza Arslan’ın da bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı.

Emniyet Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, bir ihbarı değerlendirerek, Himmetdede beldesinde, aralarında İstanbul, Ankara, Kocaeli, Trabzon, Diyarbakır, Balıkesir, Kırıkkale’nin de bulunduğu illerde uçak benzini olarak kullanılan yaklaşık 50 bin ton yakıtın el altından piyasaya sürüldüğünü belirledi. Şüphelilerin, TÜPRAŞ’tan uçak yakıtı olarak ÖTV’siz litresi 1.60 TL’den alınan yüksek oktanlı benzini özel depolarda içine gazyağı karıştırarak litresi 3.20 TL’den KDV’li olarak piyasaya sürdükleri anlaşıldı. Bunun üzerine 8 ilde eş zamanlı olarak yapılan operasyon sonucu aralarında AKP’li Belediye Başkanı Hamza Arslan’ın da bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, kaçakçılık, rüşvet ve sahtekarlık suçlarından çıkar amaçlı organize suç örgütü oluşturdukları gerekçesiyle savcılığa çıkarıldı. Polisin yanı sıra, akaryakıt kaçaklığıyla ilgili olarak maliyenin de idari soruşturma açtığı belirlendi.

Şüphelilerin savcılıktaki ifade işlemleri sürüyor. (KAYSERİ)

www.evrensel.net