Tutuklu meslektaşları için yürüdüler

Tutuklu meslektaşları için yürüdüler

AVUKATLAR meslektaşlarının ‘KCK’ adı altında tutuklanmasını protesto için cüppeleri ile Diyarbakır E Tipi Cezaevi’ne yürüdü.Bölge barolarına bağlı avukatlar, ‘5 Nisan Avukatlar Günü’ öncesi tutuklu meslektaşları için ‘cübbeli yürüyüş’ düzenledi. Diyarbakır

AVUKATLAR meslektaşlarının ‘KCK’ adı altında tutuklanmasını protesto için cüppeleri ile Diyarbakır E Tipi Cezaevi’ne yürüdü.

Bölge barolarına bağlı avukatlar, ‘5 Nisan Avukatlar Günü’ öncesi tutuklu meslektaşları için ‘cübbeli yürüyüş’ düzenledi. Diyarbakır, Bingöl, Siirt, Mardin, Şırnak, Bitlis, Van, Hakkari gibi 16 bölge ilinin baro başkanları ile üye avukatların yanı sıra Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Av. Selçuk Kozağaçlı’nın da aralarında bulunduğu avukatlar, Diyarbakır Adliyesi önünde bir araya gelerek E Tipi Kapalı Cezaevi’ne yürüdü. Avukatlar bir süre polis engeline takılsa da yapılan görüşmelerin ardından avukatlar yürüyüşlerini sürdürdü. Cezaevi önünde açıklama yapan Diyarbakır Barosu Başkanı Mehmet Emin Aktar avukatların yaşadığı sorunlara değinerek, tutuklu meslektaşlarının serbest bırakılmasını istedi. Avukatlar açıklamanın ardından taşıdıkları dövizleri cezaevinin önüne bıraktı. (DİYARBAKIR)

www.evrensel.net