Atalay hakkındaki gensoru reddedildi

Atalay hakkındaki gensoru reddedildi

MECLİS Genel Kurulu’nda, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay hakkında verilen gensoru reddedildi. CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ve 32 milletvekilinin verdiği gensoru teklifinde Atalay’ın, Deniz Feneri Derneğiyle ilgili soruşturma sürecine müdahil olarak görevini kötüye kullandığı belirtildi.CHP’li Kart, Atalay’ın görevi

MECLİS Genel Kurulu’nda, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay hakkında verilen gensoru reddedildi. CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ve 32 milletvekilinin verdiği gensoru teklifinde Atalay’ın, Deniz Feneri Derneğiyle ilgili soruşturma sürecine müdahil olarak görevini kötüye kullandığı belirtildi.

CHP’li Kart, Atalay’ın görevini kötüye kullandığını söyleyerek, ”Bulgular bu yöndedir. Gelin, Beşir Atalay’ın hukukunu korumak adına, şaibelerden temizlenmesi adına bu iddiaların tahkikine imkân tanıyın” dedi. Ancak AKP’li vekillerin oy çoğunluğuyla gensoru teklifi reddedildi.

CHP’nin, siyasi nüfuzunu kullanarak rant elde ettiğini belirttiği Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç hakkında verdiği gensoru önergesi de yine AKP’li vekillerin oylarıyla reddedildi. (ANKARA)

www.evrensel.net