Say ve Kopatchinskaja aynı sahnede

Say ve Kopatchinskaja aynı sahnede

FAZIL Say ve Patricia Kopatchinskaja bu akşam Kültür Üniversitesi’nde müzikseverlerle buluşuyor. Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi, Kültür Elçisi unvanıyla doğu-batı kütürleri arasında köprü kuran Fazıl Say ile Moldova’daki çocuklara destek amaçlı projelerde yer aldığı için İyi N

FAZIL Say ve Patricia Kopatchinskaja bu akşam Kültür Üniversitesi’nde müzikseverlerle buluşuyor. Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi, Kültür Elçisi unvanıyla doğu-batı kütürleri arasında köprü kuran Fazıl Say ile Moldova’daki çocuklara destek amaçlı projelerde yer aldığı için İyi Niyet Elçisi olarak tanınan keman Kemancı Patricia Kopatchinskaja’yı ağırlıyor. Konserlerini 1834 tarihli bir Pressenda keman ile yapan Kopatcinskaya, Meksika’daki Uluslararası Henryk Szeryng Keman Yarışması’nı 2000 yılında kazanmasını takiben, “Uluslararası Credit Suisse Group Genç Sanatçı Ödülü”ne (2002) ve Avrupa Yayın Birliği’nin (EBU) “Yeni Yetenek – SPP Ödülü”ne layık görüldü. Patricia Kopatchinskaja, dünyanın önde gelen orkestra ve toplulukları ile solist olarak konserler verdi.

L.v. Beethoven /Piyano ve Keman için Sonat No.7 Do minör, F.Say/Piyano ve Keman için Sonat Op.7, Introduction:Melancholy, Grotesque, Perpetuum mobile, Odam Kireç Tutmuyor, Epilogue:Melancholy, L.v. Beethoven / Piyano ve Keman için Sonat No.4 La minör, M.Ravel /Tzigane konser programında yer alan eserler.
(KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net