17 Şubat 2011 17:27

MEB: Şubat ayında öğretmen ataması yok

MİLLİ Eğitim Bakanlığı, Şubat ayı içerisinde öğretmen ataması yapılmayacağını bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Eğitim-öğretimin bütünlüğünün aksamaması için her yıl yaz dönemi tek atama yapılacaktır ve bakanlığımız bu politikasında kararlıdır” denildi.Milli Eğitim Bakanlığı&r

MEB: Şubat ayında öğretmen ataması yok

Paylaş

MİLLİ Eğitim Bakanlığı, Şubat ayı içerisinde öğretmen ataması yapılmayacağını bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Eğitim-öğretimin bütünlüğünün aksamaması için her yıl yaz dönemi tek atama yapılacaktır ve bakanlığımız bu politikasında kararlıdır” denildi.
Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, 2011 yılı Şubat ayında atama bekleyen öğretmen adayları hakkında çıkan haberlerle ilgili açıklama yapılmasına gerek duyulduğu bildirildi. Açıklamada, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu tarafından Şubat ayında atama yapılmayacağının defalarca açıklanmasına rağmen, bazı köşe yazarlarının, konuyu çarpıtarak ele aldığı iddia edildi.
Şubat ayı içinde atama yapılmayacağının 31 Aralık 2009 ve 26 Ocak 2010 tarihinde yapılan basın açıklamalarıyla daha önce de duyurulduğu ve 2010 yılında Şubat ayı atamalarının da yapılmadığı belirtilen açıklamada, bir kereye mahsus 10 bin öğretmen atamasının ilkinin 2010 yılı Haziran ayında yapıldığı vurgulandı.
Öğretmen adaylarının umutları üzerinden beslenerek, spekülatif yazılar ve haberlerle adaylar üzerinde Şubat ayında atama yapılacağı beklentisinin oluşturulmasnın ‘son derece üzücü’ olduğu belirtilen açıklamada, “Milli Eğitim Bakanlığı olarak bir kez daha belirtmek isteriz ki eğitim-öğretimin bütünlüğünün aksamaması için her yıl yaz dönemi tek atama yapılacaktır ve Bakanlığımız bu politikasında kararlıdır.” görüşüne yer verildi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

‘Ya ücretli köle olacaksın, ya intiharı seçeceksin’

SONRAKİ HABER

Granito Girarto işçileri maaş ve tazminatlarını istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa