‘Silopi’de silah sesleri sustu’

‘Silopi’de silah sesleri sustu’

Gazetemize konuşan HDP Şırnak Milletvekili Aycan İrmez Silopi’de silah seslerinin durduğunu bildirdi.

Silopi'de yaşananlara çatışma denemeyeceğini belirten HDP Şırnak Milletvekili Aycan İrmez: “Çünkü yaralanan ve ölen hiç kimsenin elinde silah yoktu, hepsi sivil insanlar” dedi.

Silopi Kaymakamı ile yaptıkları görüşmede polisin ve askerin çekilmesini istediklerini söyleyen İrmez: “Çünkü yaralıların hastaneye götürülmesine izin verilmiyor. Mahalleye kim giderse polis saldırıyor çıkan yangınları söndürmek için giden itfaiye araçları bile engellenmektedir. Kaymakama konunun aciliyetini  iletmemize rağmen durumun kendisini aştığını ve Şırnak Valisi ile görüşülmesi gerektiğini söyledi. Şırnak Valisi ise hiçbir şekilde son 10 günde olduğu gibi telefonlarımiza çıkmıyor kendisi ile görüşmedik” diye konuştu.

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken’in İçişleri Bakanı ve emniyet yetkilileri ile saldırıların durdurulması için görüştüğünü belirden İrmez şunları söyledi: “Şu an için silah sesleri sustugu için İdris bey ve bakan arasında geçen görüşmenin olumlu geçtiğini düşünüyoruz mahalledeki bekleyisimiz sürüyor.” (Şırnak/EVRENSEL)

www.evrensel.net