Adana Barış Bloku'ndan ateşkes çağrısı

Adana Barış Bloku'ndan ateşkes çağrısı

Adana Barış Bloku yaptığı basın açıklaması ile silahların susması ve barış çağrısında bulundu. İHD Adana Şubesi’nde bir araya gelen blok bileşenleri PKK ve Hükümet’e ateş kes çağrısında bulundu. Blog adına basın açıklamasını okuyan İHD MYK Üyesi Sema Peynirci, silahları susturarak barış sürecinin bir müzakere biçiminde yürütülmesini sağlayacak mekanizmaların acilen ve kalıcı bir biçimde hayata geçirilmesini istedi.

7 Haziran seçimlerinde seçmenin barış ve demokrasiden yana tutumunu ortaya koyduğunu ifade eden Peynirci, seçimlerden beklenen sonucu alamayan Recep Tayyip Erdoğan’ın iç savaş ortamı yaratarak asker ve polis cenazeleri üzerinden, kaybettiği oyları geri alma pahasına ülkeyi kaos ortamına sürüklediğini ifade etti. Peynirci, son süreçte yaşanan ölümlerin kaygı verici olduğunu belirterek “Suruç’un da, Pozantı saldırısının da acısını hissediyor, bu topraklarda artık anaların ağlamamasını istiyoruz” dedi.

ÇÖZÜM SÜRECİ DEVAM ETMELİ

Türkiye ve Kürdistan halklarının barışa ihtiyacı olduğunu vurgulayan Peynirci, devletin askeri ve siyasi operasyonları durdurarak insan haklarını ihlal eden kamu görevlilerine uygulanan cezasızlık politikalarına son verilmesini istedi. PKK’nin ateşkesi muhafaza etmesi gerektiğini söyleyen Peynirci, misilleme eylemlerinin ve silahlı eylemlerin bitirilmesini istedi. Barış ve çözüm sürecinin 28 Şubat 2015 dekorasyonuna bağlı kalınarak devam ettirilmesinin önemli olduğuna vurgu yapan Peynirci, bu ülkenin evlatlarının kanını akıtmak isteyenlere karşı barışta ısrar etmek için Bloku güçlendirmeye devam edeceklerini kaydetti. (Adana/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER Barış BlokuAdana