Şırnak ve Cizre'de 6 gözaltı

Şırnak ve Cizre'de 6 gözaltı

Şırnak'ta yol kontrolü sırasında meydana gelen ve 2 askerin yaşamını yitirdiği patlamanın ardından başlatılan operasyonlar kapsamında 4 yurttaş daha gözaltına alındı. Cizre'de ise seyir halindeki bir aracı zırhlı araçlar eşliğinde durduran polis, 2 genci yerde sürükleyerek gözaltına aldı.

Şırnak merkez ve Balveren beldesi arasında bulunan Milli Jandarma Karakolu'na bağlı askerlerin rutin yol kontrolü sırasında yola döşenen mayının patlaması sonrası Şırnak ve Balveren'de askerlerin yaptığı eş zamanlı ev baskınlarında gözaltına alınanların sayısı 8'e yükseldi. Dün yapılan ev baskınlarında 4 yurttaş gözaltına alınırken, operasyonlar sırasında evde bulunmayan ancak ifade için Milli Jandarma Karakolu'na giden İsmail Kızıl'da gözaltına alındı. 

Kızıl'ın da gözaltına alınması ile birlikte jandarma komutanlığında tutulanların sayısı 5 olurken, yurttaşlar ifadelerinin ardından Şırnak Emniyet Müdürlüğü'ne gönderildi.

Aynı operasyon kapsamında Şırnak'ın Geçitboyu köyünde eş zamanlı düzenlenen ev baskınlarında Şevre İdin, Mahmut İdin ve Metin Çakır adlı yurttaşlar, gözaltına alındı. Gözaltına alınan 3 yurttaş da, Şırnak Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde ise, polis onlarca zırhlı polis araç eşliğinde Varol Caddesi'nde seyir halinde olan 73 FE 920 plakalı aracın önünü keserek içerisinde bulunan ve yaşları 22-25 arasında olan 2 genci, zorla gözaltına aldı. Gözaltına alınan gençlerden birinin Nevzat Oğuş olduğu öğrenilirken, polisin gençleri yerde sürükleyerek gözaltına aldığı belirtildi.

Polisin gözaltılara engel olmaya çalışan yurttaşlara ise silah doğrulttuğu bildirildi. (DİHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 05 Ağustos 2015 15:57
www.evrensel.net