Yaşamını yitiren 14 YPG/J savaşçısının kimlik bilgileri açıklandı

Yaşamını yitiren 14 YPG/J savaşçısının kimlik bilgileri açıklandı

Sirîn kasabası IŞİD işgalinden kurtarıldıktan sonra IŞİD'in düzenlediği yeni saldırıda yaşamını yitiren 14 YPG/YPJ savaşçısının kimlik bilgileri açıklandı.

YPG Basın Merkezi tarafından yapılan açıklamayla Sirîn kasabasında IŞİD'in şiddetli saldırısını püskürtürken yaşamını yitiren 14 YPG/YPJ savaşçısının kimlik bilgileri kamuoyuyla paylaşıldı.

YPG resmi internet sayfasında yer alan açıklamada şöyle denildi:

“Sirîn kasabasını DAIŞ çetelerinden temizlemek amacıyla başlatılan hamlede, birliklerimiz büyük başarılar elde edip halkın başarı umudunu Sirîn’i özgürleştirmekle diri tutmuşlardır.

Cizîr kantonunda birliklerimiz karşısında yaşadıkları ağır yenilgiden sonra DAIŞ çeteleri yenilgilerini gizlemek ve birliklerimizden intikam almak için Sirîn’e saldırmış, ancak burada güçlerimizin Derwêşê Evdî ve Edûlê ruhuyla verdikleri şiddetli direniş cevabıyla karşılaşmışlardır. Bu direniş sonucunda çetelerin saldırısı kırılmıştır. Bu da, kanlarının son damlasına kadar asla geri adım atmadan savaşan ve bunun için canlarını fedaice adamaktan çekinmeyip şehadete ulaşan yoldaşlarımız sayesinde gerçekleşmiştir.

YPG/YPJ birlikleri olarak şehitlerimizin takipçisi olcağımıza dair sözümüzü yineliyor, başta şehit aileleri olmak üzere tüm Kürdistan halkına başsağlığı diliyoruz.” (ANHA)

Yaşamını yitiren savaşçıların kimlik bilgileri: 

Hasan Teymur (Van)
Leyla Yiğit (Hakkari)
Dilan Söğüt (Mardin)
Mîrna Şpapo (Efrîn)
Ferhad Kaya (Bitlis)
Hamza Canşin (Siverek)
Serwan Luqman (Silêmaniyê)
Serhed Bor (Hakkari)
Davûd Yosif (Bilbilê celik)
Salih Aygün (Antep)
Umut Karadağ (Mersin)
Kamuran Kaya (Ağrı)
Mehmet Akyüz (Diyarbakır)
Şiyar Bor (Hakkari) 

 

www.evrensel.net
ETİKETLER YPGSirrinIŞİD