Şırnak'ta patlama: 2 asker hayatını kaybetti

Şırnak'ta patlama: 2 asker hayatını kaybetti

Şırnak merkeze bağlı Milli Karakol sorumluluk bölgesinde yol kontrolü sırasında el yapımı patlayıcının patlaması sonucu bir jandarma uzman çavuş ile bir jandarma er hayatını kaybederken, bir jandarma erbaş ve bir köy korucusu yaralandı.

Şırnak merkez ve Balveren beldesi arasında sabah saat 07.00-07.30 sıralarında rutin yol kontrolü yapmak için Balveren Milli Jandarma Karakolu'ndan çıkan askerlerin araçlarının geçişi sırasında yola döşenen mayın patladı. Patlamada, bir jandarma uzman çavuş ile bir jandarma er hayatını kaybederken, bir jandarma erbaş ve bir köy korucusu yaralandı.

Patlama, Balveren beldesine yakın bir alanda geçekleşirken, çevrede bulunan yurttaşların verdiği bilgilere göre, rutin yol kontrollü yapan asker ve korucuların araçlarının geçişi sırasında şiddetli bir patlama sesi geldi ve patlamanın ardından, geriden gelen zırhlı araçlara ağır silahlara ateş açılmasıyla çatışma çıktı.

Yine olay anında araçlarıyla Uludere güzergahından Şırnak'a seyahat eden yurttaşların aktardığı bilgilere göre, olaydan yarım saat sonra 3 ambulansın patlama alanına geldiği ve çok sayıda yaralının ambulanslarla Şırnak merkeze taşındığı belirtildi.

Patlamadan sonra Araköy (Qanya Qıran) mevkiinde çatışma çıktı. Çatışmanın yaşanması ile birlikte Balveren Milli Jandarma Karakolu'ndan Qanya Güzé alanına top ve obüs atışı yapılırken, çatışma alanına Kobra tipi helikopterlerin gittiği aktarıldı.

Patlama ve çatışmanın yaşandığı Şırnak-Uludere yolu trafiğe kapatıldı. (DİHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 04 Ağustos 2015 13:21
www.evrensel.net