Şairlerden gazetemize destek ziyareti

Şairlerden gazetemize destek ziyareti

Başbakan Yardımcısı ve Geçici Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın, 24 Temmuz 2015 günü HaberTürk TV’de “...Benim daha sözlerim bitmedi. Elimde bir dosyayla geldim ama süre kalmadı. Bakın size göstereyim. Özgür Gündem ve Evrensel’in de içinde olduğu, diğerlerini saymayayım birçok gazete.. bunlar suç makinesi” sözlerine karşı şairler gazetemize destek ziyaretinde bulundu.

Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat ile görüşen Yaşar Miraç, Egemen Berköz, Kıbrıslı Şair Neşe Yaşın ve Turgay Fişekçi süreci değerlendirerek basın üzerindeki baskı ve sansürü eleştirdi. Türkiye’nin daha zor bir sürece girdiğini ifade eden Yaşar Miraç, “Evrensel gazetesinin hem işçi haberleri konusundaki duyarlı tutumu, hem de barış konusundaki ısrarını önemsiyoruz. Bu nedenle de Evrensel’e yapılan tüm saldırıları kınıyoruz” dedi. 

Yapılan bu ziyaretin gazetemize güç kattığını ifade eden Genel Yayın Yönetmenimiz Fatih Polat da, iktidarın Türkiye’yi büyük bir savaş içerisine ittiğini belirterek, aydınların barışın örgütlenmesinde önemli bir rolü olduğuna vurgu yaptı. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net