31 Temmuz 2015 13:08

Prof. Dr. Canan Karatay 'meslekten men edildi' haberini yalanladı

Prof. Dr. Canan Karatay 'meslekten men edildi' haberini yalanladı

Paylaş

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, "15 gün süreyle meslekten men edildi" iddiasına dair açıklama yaptı. "Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin internet sitesinde yer alan Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin İstanbul Tabip Odası’na müracaatı sonrasında Prof. Dr. Canan Karatay’ın 15 gün süreyle meslekten men cezası kararına varılmıştır. Detaylar ilerleyen zamanlarda paylaşılacaktır...” duyurusu, bu basın açıklamasını yapmamı zorunlu kılmıştır." diyen Karatay yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul Tabip Odası, bugün (31.07.2015) bu haberi yalanlamış, kendilerine yaptığı şikâyetin henüz karara bağlanmadığını bildirmişlerdir.

Ayrıca Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin Kasım 2014 döneminde şahsım adına savcılığa yaptıkları suç duyurusunun takipsizlikle sonuçlandığını da bu vesile ile bildirmek isterim.

Şahsımı ve mesleki kariyerimi hedef alarak yapılan, halkı tedirginliğe sürükleyen yalan haberler için avukatım aracılığı ile haberi yapan ve gerçekliğini araştırmadan yayınlayan tüm kurumlar için hukuki ve cezai işlemleri başlatacağım." (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

PKK ve HPG'lilere ait mezarlığa hava saldırısı

SONRAKİ HABER

Çavuşoğlu: ABD'de FETÖ tutuklamaları başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa