PKK ve HPG'lilere ait mezarlığa hava saldırısı

PKK ve HPG'lilere ait mezarlığa hava saldırısı

Şırnak Valiliği'nin dün 9 bölgeyi 'Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi' olarak ilan edilmesinin ardından Cudi Dağı'nda bulunan PKK ve HPG'lilere ait 'Cuma Bilici ve Binevş Şehitliği'ne yönelik hava saldırısı yapıldığı bildirildi. (Fotoğraf: Arşiv)

Şırnak'ın Silopi ilçesinde yer alan Cudi Dağı'nda bulunan PKK ve HPG'lilere ait "Cuma Bilici ve Binevş Şehitliği"ne yönelik dün gece hava saldırısı yapıldığı bildirildi. Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, hava saldırısı Şırnak Valiliği'nin dün 9 bölgeyi "Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi" ilan etmesinin hemen ardından geldi.

Valilik dün yaptığı yazılı açıklamada, Bestler-Dereler, İncebel Dağları, Faraşin Bölgesi, Altın Dağları, Cudi Dağı, Küpeli Dağı, Kureşin ve Karaçalı tepeleri ile Dağlıca-Pavan bölgelerinin "Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi" olarak ilan edildiğini duyurmuştu.

Yapılan saldırı sonrası bölgede yangın çıktığı, çıkan bu yangının da bir süre sonra kendiliğinden söndüğü öğrenildi. Bölgede insanların olup olmadığı ve yaşanan tahribatın boyutları da öğrenilemedi. (DİHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 31 Temmuz 2015 15:46
www.evrensel.net