Everton, Stones için direniyor

Everton, Stones için direniyor

Transfer döneminin sessiz takımı Chelsea’nin Everton’ın 21 yaşındaki stoperi John Stones için yaptığı ikinci teklif de reddedildi. Jose Mourinho’nun gelecekte John Terry’nin yerini dolduracak isim olarak gördüğü Stones için yapılan ikinci teklifte Everton’a 26 milyon sterlin önerildiği belirtildi. Mourinho’nun Stones gelse de Terry-Cahill tandemini bu sezonluk bozması beklenmiyor ancak hem Stones’un başka taliplerinin de olması hem de oyuncunun bonservis bedelinin önümüzdeki yol daha da artacak olması Portekizli teknik direktörün transfer için acele etmesine sebep oluyor. Stones’un Everton’la 4 yıl daha sözleşmesi var ve yaptığı açıklamada takımında mutlu olduğunu açıkladı. Manchester United da 4 kez milli olan genç stoperin peşindeki devlerden biri.
Everton’ın ise Stones’u 30 milyon sterlinin altına satmayacağı belirtiliyor. Maviler, umut vadeden stoperi 2013 yılı Ocak ayında 3 milyon sterline kadrosuna katmıştı. Everton, geçtiğimiz hafta Chelsea’den gelen 20 milyon sterlinlik teklifi de hızlı bir şekilde reddetmişti.
Chelsea’nin ısrarlı Stones ilgisinin Menajer Roberto Martinez’i de rahatsız ettiği bildirildi. Sylvain Distin’i de gönderen Martinez’in stoper satmak değil yeni stoper almak istediği ifade ediliyor. (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net