30 Temmuz 2015 22:40

Toronto ‘Demolition’ ile açılacak

Paylaş

Sinema endüstrisinin en prestijli film festivallerinden Toronto Film Festivali bu yıl 40’ıncı yılını kutluyor. Festivalin açılış filmi, Yönetmenliğini, Dallas Buyers Club/ Sınırsızlar Kulübü ve Wild/ Yaban gibi gişe rekortmeni filmlerin Kanadalı yönetmeni Jean-Marc Vallée’nin yaptığı Demolition olacak. Başrollerinde Amerikalı aktör Jake Gyllenhaal ve Naomi Watts’ın rol aldığı Demolition, karısının ani ölümünün nedenini aydınlatmak için çabalayan bir yatırımcının hikâyesini anlatıyor. 

Toronto Film Festival için seçilen toplam 50 film arasında, Still Alice/ Unutma Beni filmindeki performansıyla 2015 Oscar Tören’inden En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını kazanan Julianne Moore ve genç yıldız Ellen Page’in birlikte kamera karşısına geçtikleri lezbiyen bir çiftin gerçek öyküsünden beyazperdeye uyarlanan Freeheld’de olacak. 

Belgesel sinemasının Oscar Ödüllü yönetmenlerinden Michael Moore, Where to Invade Next adlı filmle, beş yılın ardından yeniden ekranda olacak. Peter Sollett’in yönettiği Freeheld, kanser olduğunu öğrenen bir kadının, öldükten sonra emekli maaşını sevdiği kadına bağlanabilmesı için verdiği hukuk mücadelesini konu alıyor. Toronto Film Festivali, 10- 20 Eylül’de başlayacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

MDOB’da bir kez daha görev değişikliği: Şanal yeniden görevinden alındı

SONRAKİ HABER

Adana'da öldürülen Azadiya Welat çalışanı Kadri Bağdu'yu anıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa