30 Temmuz 2015 21:22

'Kadınlar barış için şarkı söylüyor'

Paylaş

Ankara Konur Sokak'ta bir araya gelen Ankaralı kadınlar, "Kadınlar barış için şarkı söylüyor" etkinliğinde şarkı söyledi.

Ankaralı kadınlar, "Kadınlar barış için şarkı söylüyor" etkinliği çerçevesinde Konur Sokak'ta bir araya geldi. Kadınlar, "AKP savaş biz barış istiyoruz", "Savaş değil barışa ses ver" pankartı açarak, "Seni başkan yaptırmadık sana savaş yaptırmayacağız" sloganı attı.

Konur Sokak'tan Karanfil Sokağı'nın başına gelen kadınlar, burada halka oluşturarak, "Barış ve kardeşlik şarkıları söyledi. Kadınlar söylediği bütün şarkıları Suruç'ta katledilen 31 gence atfetti. Kadınlar, "Recep Tayyip Erdoğan sussun", "bir kadın olarak susmayacağız", "Bülent Arınç'ın resminin üzerine çarpı çekilmiş" kurdeleler taktı. Şarkıları söyledikten sonra Karanfil Sokak'tan Meşrutiyet Caddesi boyunca yürüyerek Konur Sokak İnsanlık Anıtı önünde tekrar barış için şarkıları söyledi. 

Kadınlar yürüyüş esnasında, "IŞİD kadın düşmanı olduğu kadar AKP' de kadın düşmanıdır. AKP tecavüz ordusunun kardeşidir. Bizler biliyoruz savaş bizim için yıkım, açlık, tecavüzdür. Bunun için savaşa karşı susmayacağız. Bu savaşı çok isteyenler çocuklarını niye savaşa yollamıyorlar. Tayyip Erdoğan kendi çocuğunu göndersin" dedi. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Demirtaş’tan Erdoğan’a yanıt: Dağın çözüm olduğuna inansaydım ben de dağa gitmiş olurdum

SONRAKİ HABER

2020 yılı bütçesi açıklandı: Bütçenin %12,8'i askeri harcamalara ayrıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa