30 Temmuz 2015 09:11

Erdoğan'dan Demirtaş'a: Fırsatı bulunca herhalde dağa koşar

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, 'Saray' konusundaki sözlerini kastederek, 'Kendi üzerindeki karanlık bulutları dağıtmaya çılışıyor' dedi.

Paylaş

Çin'in başkenti Pekin'de Türkiyeli gazetecilere açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bir gazetecinin, Demirtaş'ın, "Suruç katliamını Saray'a bağlı özel gladyo örgütü yaptı" sözlerini anımsatması üzerine, "Terbiyesizce ifadedir" dedi ve Cumhurbaşkanlığı makamının bu seviyeye düşürülmemesi gereken bir makam olduğunu söyledi.

Erdoğan, "Bu, aslı astarı olmayan -kusura bakmayın biraz ağır olacak- terbiyesizce bir ifadedir. Bir defa Cumhurbaşkanlığı makamının bu tür densizliklere, alçaklıklara düşmeyecek kadar yüksek bir makam olduğunu özellikle ifade etmek isterim. Her şeyden önce bu ifadeleri kullanan şahıs, 6-7-8 Ekim, 50 kişinin öldüğü o katliamın baş sorumlusudur. Şu anda dokunulmazlık zırhı altında bugüne kadar bu süreci ne yazık ki getirmiştir, lekelemiştir, gölgelemiştir. Şu anda da bakın hala, Avrupa'nın ve ABD'nin bir terör örgütü olarak ifade ettiği PKK'ya yönelik böyle bir yaklaşımı ortaya koyamamaktadır. Zaten abisi malum, dağda yetişmiş, dağda bugüne kadar gelmiş olan bir kişi. Kendisi de fırsatı bulduğunda oraya koşar. Zaten zaman zaman oradan malum talimatları alan tipler bunlar. Bir defa bunların ağzından çıkan her kelamı kulaklarının duyması lazım. Her şeyden önce bugüne kadar ülkenin huzuru, refahı için çalışan bir Cumhurbaşkanı'na kalkıp da bu tür yakıştırmaların içerisine girmek, olsa olsa sadece kendi üzerindeki o karanlık bulutları dağıtmaya yönelik adımlardır. Haddini bilsin, derim. Olay budur." dedi. (DHA)

Demirtaş: PKK'nin silah bırakmasını Erdoğan engelledi

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Fed faiz kapısını açık bıraktı, dolar yükseldi

SONRAKİ HABER

Antep'te süren eylem yasağına tepki: Hak arama mücadelesi kısıtlanıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa