30 Temmuz 2015 08:06

Akdeniz'deki deprem, 4 ilde yaşayanları sokağa döktü

Akdeniz'de Mersin Körfezi açıklarında meydana gelen 5,0 büyüklüğündeki deprem hissedildiği güney sahilindeki illerde vatandaşları sokağa döktü.

Paylaş

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan alınan bilgiye göre saat 01.00'de merkez üssü Mersin Körfezi açıklarında 5,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Mersin, Adana, Hatay ve Gaziantep'te de hissedildi. Bu il ve ilçelerde sarsıntı ile birlikte uykularından kalan çok sayıda vatandaş, sokaklara çıktı. Vatandaşlar uzun süre sokaklarda beklerken, ilk belirlemelere göre deprem, can kaybı ve yıkıma yol açmadı.

GECEYİ PARK VE SOKAKLARDA GEÇİRDİLER
Merkez üssü Akdeniz olan özellikle Mersin ve Adana'nın sahil bölgelerinde hissedilen 5 büyüklüğündeki deprem, vatandaşların sokağa dökülmesine neden oldu. Yaklaşık 10 saniye boyunca binaları sallanan vatandaşlar, paniğe kapılıp parklara ve sokaklara çıktı. Deprem nedeniyle sokağa çıkan birçok kişi de geceyi araçlarında geçireceklerini söyledi.
Öte yandan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 5.2 olarak açıkladı. Akdeniz'e kıyı birçok ilde hissedilen depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybının olmadığı öğrenildi.

KORKUYA KAPILAN VATANDAŞLAR HASTANELERE BAŞVURDU
Depremin yoğun olarak hissedildiği Adana'da korku ve panik yaşayan bazı vatandaşlar hastanelere başvurdu. Depremin olduğu saat 01.00 sonrası 112 Acil Servis telefonlarının yoğun olarak arandığı belirtildi. Ambulanslarla hastanelere taşınan vatandaşlara sağlık ekipleri müdahale etti. Depremle kendilerini sokağa atan vatandaşlar, geceyi parklarda geçirmeyi planlıyor. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Cizre barış istiyor

SONRAKİ HABER

İZENERJİ işçilerine ve sendikacılara açılan davanın ilk duruşması görüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa