29 Temmuz 2015 23:24

Hakkari'de TOMA ve polis lojmanlarına saldırı

Paylaş

Hakkari'de akşam saatlerinde TOMA aracına, el yapımı bombalı saldırı düzenlendi. Bu olaydan 15 dakika sonra da aynı mahallede bulunan polis lojmanlarına ses bombası ve molotofkokteyli atıldı.

Hakkari'nin Berçelan Mahallesi'de polisin TOMA aracına, Bulak Mahallesi Konak caddesi'nde yüzü maskeli bir grup tarafından el yapımı bombayla saldırı düzenlendi. TOMA aracının altına isabet eden saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, kısa süre sonra olay yerine gelen polis ekipleri, gruba göz yaşartıcı bomba ve tazyikli su kullanarak müdahalede bulundu.

Polisler, el yapımı bombanın atıldığı TOMA aracının bulunduğu bölgeye güvenlik şeridi çekerken, ikinci bir bombalı saldırı da aynı mahallede bulunan 80. yıl polis lojmanlarına düzenlendi. Polis lojmanlarına atılan 3 ses bombası büyük bir gürültüyle patlarken, bölgeye doğru giden polis ekipleri de silahla havaya ateş açtı.

Ses bombası ve molotofkokteyli atan gruba polisle grup arasında çatışma yaşandı. Bu arada, polis lojmanlarıın arkasındaki kuru otların tutuşması sonucu da yangın çıktı. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. (Hakkari/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Ağrı Dağı'ndaki çatışma sona erdi

SONRAKİ HABER

Suriye’den dönen IŞİD’liler İsveç’te öğretmenlik yapıyor!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa