30 Temmuz 2015 01:06

İzmir'de mültecilere operasyon

İzmir'de mültecilere operasyon

Paylaş

İzmir'de mültecilere yönelik kimlik kontrolü yapan emniyet görevlileri kimlikleri olmayan mültecileri geri gönderme merkezine götürmek üzere gözaltına aldı. Kontrol sırasında toplanan can yeleklerine de el konuldu.

Emniyet İl Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü'nde görevli sivil polislerin ve çok sayıda çevik kuvvetin katıldığı operasyonda İzmir'in Basmane Semtinde mültecilere yönelik kimlik kontrolü yapıldı. Basmane Meydanı'nda yer alan Çorakkapı Camisi önünde başlayan kontrol işlemlerinde cami içerisinde sırasıyla kimlik kontrolü yapan polisler, kimliği olmayanları gözaltına aldı. Kimlik kontrolü sonrasında cami avlusu polisler tarafından boşaltıldı, mülteciler dışarı çıkarıldı.

'SURİYELİ MİSİN LAN SEN'

Kimlik kontrolü daha sonra Oteller Sokağı ve civarında devam etti. Kimlik kontrolü sırasında polisin mültecilere yönelik tavrı dikkkat çekti. “Suriyeli misin lan sen”, “Yallah” gibi ifadeler kullanan polislerin bağırarak konuştuğu da görüldü. Kimlik kontrolü işlemleri Fuar içinde de devam etti.

CAN YELEKLERİ TOPLATILDI

Öte yandan operasyona İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıtalar da katıldı. Mültecilerin ellerindeki can yeleklerine el koyan zabıtalar çok sayıda can yeleğini topladı. Mülteciler can yeleklerinin toplanmasına tepki gösterdi. Can yeleklerinin satıldığı dükkânlara girilmemesi ise dikkat çekti. (İzmir/EVRENSEL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Gezi gazilerinden Evrensel'e destek ziyareti

SONRAKİ HABER

İngiltere'de Brexit istifaları

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa