29 Temmuz 2015 13:24

Bulunduğu durumdan bunalıp çıktığı direkten 16 saat sonra indi

Paylaş

Çınar'da Rojavalı bir yurttaş, içinde bulunduğu duruma dikkat çekmek amacıyla çıktığı 90 metre yüksekliğindeki baz istasyonu direğinden 16 saat sonra indirildi. 

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde Muhammed Ali Reşit (45) isimli Rojavalı yurttaş, dün saat 19.00'da 90 metre yüksekliğindeki baz istasyonu direğine çıktı. Çevredekilerin haber vermesiyle kısa sürede itfaiye, AFAD ve polis ekipleri olay yerine geldi. Ekipler uzun süre Reşit'in inmesi için çaba harcadı; ancak çabaları sonuç vermedi. Geceyi direğin üstünde geçiren Reşit, bugün saat 11.00 civarında AFAD ekibinde bir kurtarma görevlisinin direğe çıkmasıyla ikna edilerek indirildi. 

Reşit olay yerinde bekleyen sağlık ekipleri tarafından sağlık kontrollerinden geçirildikten sonra ifadesi alınmak üzere Çınar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. 

Reşit'in intihar girişiminde bulunmadığı, yardıma ihtiyaç duyduğu için dikkat çekmek amacıyla böyle bir girişimde bulunduğunu belirtildi. 

Geçici bir kimlikle Türkiye'de bulunduğu belirtilen Reşit'in daha önce de Tekirdağ merkeze bağlı Seymenli köyü girişinde çıktığı baz istasyon direğinde 50 saat beklediği ve kendisine verilen iş vaadi sonrası direkten indiği öğrenildi. (DİHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Akdoğan'a göre HDP bir proje, Domabahçe mutabakatı diye bir şey yok...

SONRAKİ HABER

Kadıköy'de matbaa işçisinin geçim sıkıntısı nedeniyle intihar ettiği iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa