28 Temmuz 2015 23:27

TGC TBMM’yi göreve çağırdı

Paylaş

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TCG) Yönetim Kurulu bir açıklama yaparak son dönemde medya ve gazeteciler üzerindeki ağırlaşan baskıları eleştirdi.

İktidarın gazetecileri düzenli olarak hedef gösterme alışkanlığının sürdüğüne dikkat çekilen açıklamada TGC, TBMM’yi gazetecilik üzerindeki kuşatmanın kalkması için göreve çağırdı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’nun yaptığı açıklamada şu görüşler yer aldı: “Türkiye’de koalisyon görüşmeleri sürerken, terör faaliyetleri, provokasyonlar birbirini izlerken, sınırımızda savaş ihtimali artarken ne yazık ki halkın gerçekleri öğrenmesine yönelik yasaklarla gazetecilik mesleği kuşatılıyor. Halkın oyuyla göreve gelen iktidar sadece kendi gerçeğinin halka ulaşmasını istiyor. Bu nedenle gazeteciliği terör faaliyeti olarak göstermeye çalışıyor. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da Özgür Gündem ve Evrensel gazetelerini hedef göstererek bu alışkanlığı sürdürdü. Gazetecilerin can güvenliği hiçe sayıldı. İktidar gazetecileri hedef göstermekten vazgeçmelidir.” (İSTANBUL) 

ÖNCEKİ HABER

Sabahattin Ali Atölyesi

SONRAKİ HABER

"Ali Babacan, Erdoğan’a partiden ayrılacağını söyledi" iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa