28 Temmuz 2015 22:46

Kürt işçilere linç girişimi

Paylaş

Erzurum'un Aşkale ilçesinde yapımı süren TOKİ inşaatında çalışan Kürt işçiler, sayıları binleri bulduğu belirtilen ırkçı bir gurubun linç saldırısı ile karşı karşıya. Polisin saldırganları izlemekle yetindiğini söyleyen işçiler, yardım çağrısında bulundu.

Erzurum'un Aşkale ilçesinde yapımı süren TOKİ inşaatında çalışan sayılarının 50'ye yakın olduğu öğrenilen Kürt işçiler, kalabalık bir ırkçı grubun saldırısına maruz kaldı. Henüz öğrenilemeyen bir nedenden ötürü saldırıya maruz kalan işçiler çalıştıkları inşaata sığındı. 

Haber verilen polisin ise olaya müdahale etmediği bildirildi. 

Ulaşılan mahsur kalan işçilerden Agit Deniz, akşam saatlerinde çalıştıkları inşaatın önüne gelen yüzlerce kişinin taşlarla kendilerine saldırdığını aktardı.

Yaşanan saldırının bir anda geliştiğini ve kimse ile herhangi bir tartışma yada kavganın yaşanmadığını söyleyen Deniz, "Çalıştığımız inşaatın etrafını kuşatıp, 'Ya sev ya terk et', 'Ne mutlu Türküm diyene' sloganı atıyorlar. Polis ise sadece saldırıyı izlemekle yetiniyor" diyerek can güvenliklerinin tehlike altında olması nedeniyle yardım çağrısında bulundu. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Savaş uçakları Gare, Haftanin, Kandil ve Metina'yı bombalıyor

SONRAKİ HABER

Garo Paylan işsizlik ve zamları Bakan Albayrak'a sordu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa