28 Temmuz 2015 13:24

Putin’e göre Blatter Nobel’i hak ediyor!

Paylaş

Çok sayıda yolsuzluk iddiası ve şaibenin gölgesi altında bulunan ve istifa edeceğini açıklayan FIFA Başkanı Sepp Blatter’e müttefiki Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den destek geldi. Putin’e göre Blatter, FIFA’da yaptıklarıyla Nobel Ödülü’nü hak ediyor!

Putin ile Blatter, Cumartesi günü Rusya’nın St. Petersburg kentinde bir araya geldi. Blatter, rüşvet iddiaları altındaki 2018 Rusya Dünya Kupası’na FIFA’nın tam desteğini açıkladı.

Putin, Blatter’e dair yaptığı açıklamada “Onun hakkında söylenen sözlerin tekine dahi inanmıyorum. Bence Blatter gibi insanlar ya da uluslararası spor kurumlarının başındaki diğer insanlar özel bir tanınmayı hak ediyor. Eğer birileri Nobel Ödülü hak ediyorsa, bu isimler hak ediyordur” dedi.

Sepp Blatter, haziran ayında, yeniden FIFA başkanı seçildikten sonra olağanüstü kongre yapılacağını ve görevi bırakacağını açıklamıştı. Mayıs ayında FIFA, tarihinin en büyük rüşvet ve yolsuzluk skandalıyla sarsılmış çok sayıda üst düzey yönetici gözaltına alınmıştı. Skandal, 2018 Rusya ve 2022 Katar Dünya Kupası’na dair yıllardır devam eden rüşvet iddialarını da gündeme getirmişti. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Gomez, Beşiktaş’a çok yakın

SONRAKİ HABER

Başakşehir'de işçi servisi duvara çarptı: 6 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa