6 kentte polis ve askerlere saldırı düzenlendi

6 kentte polis ve askerlere saldırı düzenlendi

Silvan'da emniyet ve Alay Komutanlığı'na, Tatvan'da askeri kışla, emniyet ve kaymakamlık binasına, Erciş'te 108. Topçu Alay Komutanlığı'na ve İzmir'de Ege Ordu Komutanlığı Narlıdere Kışlası'na gece saatlerinde uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi.

DİYARBAKIR
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde akşam saatlerinde Yüksek Mahallesi'nde bulunan Silvan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve karşısında bulunan Jandarma Taktik Alay Komutanlığı'na uzun namlulu silah ve roketatar ile saldırı düzenlendi. Saldırının ardından olay yerine çok sayıda ambulans sevk edilirken, yaralı ve ölü sayısı hakkında net bir bilgiye ulaşılamadı. Akrep ve kobra tipi zırhlı araçlar gece boyunca ilçede devriye gezerken, bu araçların çoğunun 46, 49 ve 24 gibi farklı kentlere ait plakalar taşıması dikkat çekit.

İZMİR
İzmir'in Narlıdere ilçesinde bulunan Ege Ordu Komutanlığı Narlıdere Kışlası'na gece saatlerde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından ateş açıldı. Kışla önüne yaklaşan bir araçtan açılan ateşte ölen ya da yaralanın olmadığı belirtilirken, polis olayla ilgili geniş soruşturma başlattı.

BİTLİS
Bitlis'in Tatvan ilçesi Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan askeri kışla, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve kaymakamlık binasına gece saatlerinde uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Saldırı sonrası geç saatlere kadar çatışmama yaşanırken, ölü ya da yaralı olup olmadığı konusunda bilgi alınamadı.

VAN
Van'ın Erciş ilçesinde 108. Topçu Alay Komutanlığı'na uzun namlulu silahlar ile saldırı düzenlendiği belirtildi. Saldırı sonrası kısa süreliğine çatışmanın yaşandığı belirtilirken, ölü ya da yaralı olup olmadığı bilgisine ulaşılamadı.

MARDİN
Mardin'in Dargeçit (Kerboran) ilçesinin Bahçebaşı Mahallesi'nde gece saatlerinde Kaymakamın evine roketli ve ses bombalı saldırı düzenlendi. Yapılan saldırının ardından bölgeye gelen özel harekat timleri ve polisler çevreye operasyon başlattı. Hasar gören evde ölen ya da yaralanın olmadığı belirtildi.

ŞIRNAK
Şırnak'ın Cizre ilçesinde gece saatlerde polisin onlarca zırhlı araçlarla Nur Mahallesi'ne girmek istemesiyle başlayan olaylarda gençler havai fişek ve molotoflarla polisi ev baskınlarını engellemeye çalıştı. Gençlerin engellemesi üzerine rasgele onlarca gaz bombası ile saldıran polis mahalleyi gaz bulutu altında bıraktı. Polis ardından geri çekilerek Nusaybin Caddesi ve dört yol mevkiinde yığınak yaptı.

İlçede gerginliğin devam ettiği sırada Nusaybin Caddesi üzerine bulunan Asri Mezarlığı yakınlarında devriye gezen 2 akrep tipi zırhlı araca roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıda can kaybının olmadığı öğrenilemedi.
İdil ilçesinde gençler baskınlara karşı polisle çatıştı. (DİHA)

Silahlı saldırıya uğrayan Malazgirt Garnizon Komutanı hayatını kaybetti

Hakkari'de bir astsubay silahlı saldırıda yaralandı

Son Düzenlenme Tarihi: 28 Temmuz 2015 12:36
www.evrensel.net
ETİKETLER polisaskersaldırı