27 Temmuz 2015 16:39

Gezi'nin simgesi boyalı merdivenleri yıktılar

Paylaş

Gezi direnişi sırasında boyanan ve eylemlerin önemli simgelerinden biri haline gelen ‘boyalı merdivenler’ yıkılıyor.

Karaköy Salı Pazarı Yokuşu’nda bulunan ve Gezi Parkı eylemlerinden bu yana gökkuşağı renkleriyle donatılmış merdivenlerin bugün iş makinesiyle yıkımına başlandı.

MERDİVEN YENİDEN YAPILACAK
Sosyal medya üzerinden tepkiyle karşılanan yıkımın, altyapı sorunları nedeniyle gerçekleştiği ifade edildi. Merdiveni 2 yıl önce ilk boyayan kişi olan 66 yaşındaki Hüseyin Çetinel, altyapıda yaşanan olumsuzluklar nedeniyle talebin mahalleliden geldiğini söyledi: "Merdivenlerin yıkık, dökük hali sizleri ürkütmesin, İstanbulluları ürkütmesin, daha iyi bir şey olacak. Daha önce mahalleli olarak, 3 kere, belediye başkanının olduğu bir toplantıda buna karar verildi. Mahalleli istedi; çünkü altyapı çok bozuk. Kanalizasyon zaman zaman taşıyor. Elektrik, su, doğalgaz problemlerimiz var, tehlike saçıyorlar. Bunların aşağıya alınması, yapılması artı merdivenlerin üst kısmı, bazı yerleri çok bozuk. Buraların düzeltilmesi için belediyeden bunu talep ettik. Belediye buna evet dedi, bugün de bu çalışma başladı. İş bittiği zaman merdivenin üst kısmı, şu an olduğu gibi aynı renklerle, aynı şekilde yine yapılacak. Daha da güzel olacak."

Beyoğlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince başlatılan çalışma, yaya geçişinin aksamaması için aşamalı olarak yapılacak. 2 ay içinde bitirilmesi planlanan çalışmanın ardından merdivenler tekrar gökkuşağı rengine boyanacak. Ayrıca, merdivenin yan tarafına çiçekler de konulacak.  (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Kıbrıslı liderler yeniden bir araya geldi

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu'dan 2. yıl dönümünde “Adalet Yürüyüşü” açıklaması

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa