27 Temmuz 2015 00:37

200 kişi geceyi bombardıman tehdidi altında geçirecek

Savaş uçaklarının bombardımanı devam ederken, Yüksekova'nın Büyükçiftlik (Xirvate) beldesine bağlı Meydanbelek Yaylası'nda bulunan 200'e yakın kişi geceyi yaylada büyük tehlike altında geçirecek.

Paylaş

TSK savaş uçakları Medya Savunma Alanları olan Xakurkê, Zap, Mêrgezer, Orşe, Doskî, Avaşin, Heftanîn ve Yüksekova'nın Cilo Dağları'nı belli aralıklarla bombalamaya devam ediyor. Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Büyükçiftlik (Xirvate) beldesinde ikamet edip Meydanbelek Yaylası'na çıkan aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu yaklaşık 200 kişi geceyi yaylada katliam tehlikesi altında geçirecek.

Yaylada bulunan bir çobanın tepeye çıkıp aradığı köylüler, akrabalarını, bombalanan Mêrgezer ve Orşe bölgelerine yakın olan Meydanbelek'ten indirmek için yola çıkmıştı. Ancak belli bir noktadan sonra bombalanma tehlikesi ile geri dönen köylüler, yaşanan yoğun hareketlilik nedeniyle yaylaya varamadan döndüklerini belirtti.

Böylelikle yaylada bulunan 200'e yakın kişi geceyi yaylada geçirmek zorunda kaldı. Yine yayla çevresinde çok sayıda çobanın da olduğu bilgisini veren köylüler, boşaltılan Orşe köyünün de iki kez bombalandığını ifade etti. (Hakkari/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Lice'deki yangın kontrol altına alındı

SONRAKİ HABER

Filistin’den ABD çalıştayına karşı boykot çağrısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa