Yüksekova'da binler yeni savaş konseptine karşı yürüdü

Yüksekova'da binler yeni savaş konseptine karşı yürüdü

AKP'nin iktidarını kaybetme korkusu ile topyekûn savaş konseptini devreye sokması Yüksekova'da binlerce kişi tarafından protesto edildi.

AKP'nin devreye koyduğu topyekûn savaş konsepti kapsamında Medya Savunma Alanları'nı bombalaması Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde sokaklara çıkan binlerce kişi tarafından protesto edildi. Eski Cezaevi Kavşağı'nda bir araya gelen aralarında binlerce kişi, Cumhuriyet ve Güngör mahallelerinde yürüyüş yaptı. Özgürlük Meydanı üzerinden Cengiz Topel Caddesi'ne gelen kitle, zılgıt, erbane, tencere-tava ile gürültü çıkararak, sık sık "Kahrolsun AKP", "PKK halktır, halk burada" sloganlarını attı. Evlerinde bulunan yurttaşlar da pencere ve balkonlarına çıkarak kitleye destek verdi.

Eski Cezaevi Kavşağı'nda "Çerxa Şoreşê" marşı eşliğinde bir dakikalık saygı duruşunda sonra açıklama yapan HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, seçim sonrası AKP'nin seçim sonuçlarını hazmedemeyerek, topyekûn operasyonlar başlattığına dikkat çekerek, "Bu halk savaştaki ısrarını boşa çıkaracaktır. Bizler barışa sahip çıkarak sizi boşa çıkaracağız" dedi. (Hakkari/DİHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER HakkariYüksekova