26 Temmuz 2015 23:10

Savaş uçakları Medya Savunma Alanları ve Cilo dağını bombalıyor

Paylaş

Diyarbakır'daki askeri havaalanından savaş uçakları kalktı. Uçaklar Medya Savunma Alanları’na bağlı Xakurkê, Zap, Haftanin ve Yüksekova'nın Cilo Dağları’nı bombalıyor.

Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü’nden saat 20:00 sularında kalkan savaş uçakları saat 20:40’ta Xakurkê ve Cilo Dağlarını bombalamaya başladı.

Peş peşe kalkan savaş uçakları, önce Hakkari’nin  Şemdinli ilçesi sınırında bulunan Xakurkê’nin Berekeşk ve Kurê Mizgefta bölgelerine, daha sonra da Zap ve Haftanîn yönelik hava saldırıları düzenledi.

Savaş uçaklarının bölgedeki bombardımanları devam ederken Xakurke’de düzenlenen bombardımanın ardından arazide yangın çıktığı ve bölgede yaylacılık yapan köylülerin de bombardımanlar nedeniyle yaylalarını terk etmek zorunda kaldığı bildirildi.

Medya Savunma Alanları’na yönelik hava saldırılarına devam eden savaş uçakları, Cilo Dağları’na da bombalar yağdırdı. Bombalanan Mêrgezer bölgesinde dev alevler yükselirken, savaş uçaklarının bölgedeki bombardımanının devam ettiği kaydedildi.

Bombardımanların yakın köylerden hissedildiği belirtilirken, ilçe merkezlerinden duyulan hava saldırısından bölge halkının tedirgin olduğu ifade edildi.

TSK'nin Medya Savunma Alanları'ndaki gerilla ve sivil yerleşim bölgelerine yönelik saldırılarında şu ana kadar 4 gerilla yaşamını yitirdi. (HABER MERKEZİ)

200 KİŞİ GECEYİ BOMBARDIMAN TEHLİKESİ ALTINDA GEÇİRECEK

ÖNCEKİ HABER

Yeni başpehlivan Orhan Okulu oldu

SONRAKİ HABER

Çanakkale Kent Konseyinden Kaz Dağları için sosyal medyada kampanya çağrısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa