2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri'nde Türkiye'nin rakipleri belirlendi

2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri'nde Türkiye'nin rakipleri belirlendi

Rusya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek 2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri'nde Türkiye'nin rakipleri belirlendi.

Rusya'nın St. Petersburg kentinde gerçekleştirilen kura çekimi sonucunda Türkiye, 5 takımlı I Grubu'nda yer aldı. Ay yıldızlı takımın gruptaki rakipleri Hırvatistan, İzlanda, Ukrayna ve Finlandiya oldu.

Kura çekimine göre gruplar şöyle oluştu:

A GRUBU

Hollanda, Fransa, İsveç, Bulgaristan, Belarus, Lüksemburg

B GRUBU

Portekiz, İsviçre, Macaristan, Andorra, Letonya, Faroe Adaları

C GRUBU

Almanya, Çek Cumhuriyeti, Norveç, Azerbaycan, Kuzey İrlanda, San Marino

D GRUBU

Galler, Avusturya, Sırbistan, İrlanda Cumhuriyeti, Gürcistan, Moldova

E GRUBU

Romanya, Danimarka, Polonya, Kazakistan, Ermenistan, Karadağ

F GRUBU

İngiltere, Slovakya, Slovenya, İskoçya, Malta, Litvanya

G GRUBU

İspanya, İtalya, Liechtenstein, Makedonya, İsrail, Arnavutluk

H GRUBU

Belçika, Bosna Hersek, Yunanistan, Güney Kıbrıs, Estonya

I GRUBU

Hırvatistan, İzlanda, Ukrayna, Türkiye, Finlandiya

2018 DÜNYA KUPASI AFRİKA ELEMELERİ

2018 Dünya Kupası Afrika Elemeleri 1. Tur:

Güney Sudan-Moritanya
Gambia-Namibya
Somali-Nijer
Sao Tome ve Principe-Etiyopya
Çad-Sierra Leone
Komorlar-Lesotho
Orta Afrika Cumhuriyeti-Madagaskar
Mauritius-Kenya
Tanzanya-Malavi
Cibuti-Svaziland
Eritre-Botsvana
Seyşeller-Burundi
Liberya-Gine Bissau

2018 DÜNYA KUPASI AFRİKA ELEMELERİ 2. TUR

Tanzanya/Malavi - Cezayir
Sudan-Zambiya
Libya-Ruanda
Fas-Ekvator Ginesi
Mozambik-Gabon
Benin-Burkina Faso
Togo-Uganda
Angola-Güney Afrika
Somali/Nijer - Kamerun
Güney Sudan/Moritanya - Tunus
Gambia/Namibya - Gine
Sao Tome ve Principe/Etiyopya - Kongo
Çad/Sierra Leone - Mısır
Komorlar/Lesotho - Gana
Cibuti/Svaziland - Nijerya
Eritre/Botsvana - Mali
Seyşeller/Burundi - Kongo Cumhuriyeti
Liberya/Gine Bissau - Fildişi Sahili
Orta Afrika Cum/Madagaskar - Senegal
Mauritius/Kenya - Yeşil Burun Adaları

2018 DÜNYA KUPASI KUZEY-ORTA AMERİKA VE KARAYİPLER ELEMELERİ

Eleme maçları:
Curaçao-El Salvador
Kanada-Belize
Grenada-Haiti
Jamaika-Nikaragua
St Vincent-Aruba
Antigua-Guatemala

GRUPLAR:

A GRUBU
Meksika, Honduras, Curaçao/El Salvador, Kanada/Belize

B GRUBU
Kosta Rika, Panama, Grenada/Haiti, Jamaika/Nikaragua

C GRUBU
ABD, Trinidad Tobago, St Vincent/Aruba, Antigua/Guatemala

2018 DÜNYA KUPASI OKYANUSYA ELEMELERİ

A GRUBU
Tahiti, Yeni Kaledonya, Papua Yeni Gine ve devam eden elemelerden gelecek takım

B GRUBU
Yine Zelanda, Solomon Adaları, Fiji, Vanuatu

2018 DÜNYA KUPASI GÜNEY AMERİKA ELEMELERİ

Kolombiya
Şili
Paraguay
Arjantin
Brezilya
Ekvador
Venezuela
Bolivya
Peru
Uruguay (DHA)

 

www.evrensel.net