25 Temmuz 2015 23:32

2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri'nde Türkiye'nin rakipleri belirlendi

Paylaş

Rusya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek 2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri'nde Türkiye'nin rakipleri belirlendi.

Rusya'nın St. Petersburg kentinde gerçekleştirilen kura çekimi sonucunda Türkiye, 5 takımlı I Grubu'nda yer aldı. Ay yıldızlı takımın gruptaki rakipleri Hırvatistan, İzlanda, Ukrayna ve Finlandiya oldu.

Kura çekimine göre gruplar şöyle oluştu:

A GRUBU

Hollanda, Fransa, İsveç, Bulgaristan, Belarus, Lüksemburg

B GRUBU

Portekiz, İsviçre, Macaristan, Andorra, Letonya, Faroe Adaları

C GRUBU

Almanya, Çek Cumhuriyeti, Norveç, Azerbaycan, Kuzey İrlanda, San Marino

D GRUBU

Galler, Avusturya, Sırbistan, İrlanda Cumhuriyeti, Gürcistan, Moldova

E GRUBU

Romanya, Danimarka, Polonya, Kazakistan, Ermenistan, Karadağ

F GRUBU

İngiltere, Slovakya, Slovenya, İskoçya, Malta, Litvanya

G GRUBU

İspanya, İtalya, Liechtenstein, Makedonya, İsrail, Arnavutluk

H GRUBU

Belçika, Bosna Hersek, Yunanistan, Güney Kıbrıs, Estonya

I GRUBU

Hırvatistan, İzlanda, Ukrayna, Türkiye, Finlandiya

2018 DÜNYA KUPASI AFRİKA ELEMELERİ

2018 Dünya Kupası Afrika Elemeleri 1. Tur:

Güney Sudan-Moritanya
Gambia-Namibya
Somali-Nijer
Sao Tome ve Principe-Etiyopya
Çad-Sierra Leone
Komorlar-Lesotho
Orta Afrika Cumhuriyeti-Madagaskar
Mauritius-Kenya
Tanzanya-Malavi
Cibuti-Svaziland
Eritre-Botsvana
Seyşeller-Burundi
Liberya-Gine Bissau

2018 DÜNYA KUPASI AFRİKA ELEMELERİ 2. TUR

Tanzanya/Malavi - Cezayir
Sudan-Zambiya
Libya-Ruanda
Fas-Ekvator Ginesi
Mozambik-Gabon
Benin-Burkina Faso
Togo-Uganda
Angola-Güney Afrika
Somali/Nijer - Kamerun
Güney Sudan/Moritanya - Tunus
Gambia/Namibya - Gine
Sao Tome ve Principe/Etiyopya - Kongo
Çad/Sierra Leone - Mısır
Komorlar/Lesotho - Gana
Cibuti/Svaziland - Nijerya
Eritre/Botsvana - Mali
Seyşeller/Burundi - Kongo Cumhuriyeti
Liberya/Gine Bissau - Fildişi Sahili
Orta Afrika Cum/Madagaskar - Senegal
Mauritius/Kenya - Yeşil Burun Adaları

2018 DÜNYA KUPASI KUZEY-ORTA AMERİKA VE KARAYİPLER ELEMELERİ

Eleme maçları:
Curaçao-El Salvador
Kanada-Belize
Grenada-Haiti
Jamaika-Nikaragua
St Vincent-Aruba
Antigua-Guatemala

GRUPLAR:

A GRUBU
Meksika, Honduras, Curaçao/El Salvador, Kanada/Belize

B GRUBU
Kosta Rika, Panama, Grenada/Haiti, Jamaika/Nikaragua

C GRUBU
ABD, Trinidad Tobago, St Vincent/Aruba, Antigua/Guatemala

2018 DÜNYA KUPASI OKYANUSYA ELEMELERİ

A GRUBU
Tahiti, Yeni Kaledonya, Papua Yeni Gine ve devam eden elemelerden gelecek takım

B GRUBU
Yine Zelanda, Solomon Adaları, Fiji, Vanuatu

2018 DÜNYA KUPASI GÜNEY AMERİKA ELEMELERİ

Kolombiya
Şili
Paraguay
Arjantin
Brezilya
Ekvador
Venezuela
Bolivya
Peru
Uruguay (DHA)

 

ÖNCEKİ HABER

3 ilde IŞİD operasyonu: 28 gözaltı

SONRAKİ HABER

Kuru çaya yüzde 15 zam yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa