Cizre’de polisin açtığı ateş sonucunda biri ağır 2 genç yaralandı

Şırnak’ın Cizre ilçesinde Kobane eylemleri sırasında açılan hendeklerin tekrar kazılması üzerine Nur Mahallesi’nde başlayan çatışmalar bütün Cizre'ye yayıldı. Polisin gençlere uzun namlulu silahlarla ateş açması üzerine Yafes Mahallesi'nde biri ağır olmak üzere 2 genç yaralandı

Şırnak’ın Cizre ilçesinde 6-7 Ekim Kobane eylemleri sırasında gözaltıları engellemek için YDG-H tarafından açılan ve 6 çocuğun ölümünden sonra yapılan çağrılar üzerine kapatılan hendekler dün gece polisin yaptığı ev baskınları ve gözaltılar sonrası bugün tekrar kazıldı. Bunun üzerine polisin mahalleye çok sayıda zırhlı araç ve TOMA'larla girmek istemesi üzerine polisle gençler arasında çatışma başladı.  

Nur Mahallesi'nde başlayan çatışmalar kısa bir süre Cizre'nin birçok mahallesine yayıldı. Devam eden çatışmalar sırasında Nihat Kazanhan'ın öldürüldüğü Yafes Mahallesi'nde 2 genç polisin açtığı ateş sonucu yaralandı. Yaralanan gençlerden birinin durumunun ağır olduğu bildirildi.

Yafes Mahallesi'nde yaralanan gençlerden birinin adının A.Ö olduğu ve evinin balkonundan çatışmaları izlerken vurulduğu bildirildi. A.Ö. devlet hastanesinde tedavi altına alındı.(Şırnak/EVRENSEL)

 

 

Son Düzenlenme Tarihi: 25 Temmuz 2015 23:57
www.evrensel.net