25 Temmuz 2015 10:22

Büyük Barış Yürüyüşü yasaklandı, Aksaray'da kitlesel açıklama yapılacak

Barış Bloku, Büyük Barış Yürüyüşü'nün İstanbul Valiliği tarafından yasaklanması üzerine yarın Aksaray Metro Meydanı'nda kitlesel basın açıklaması yapılacağını duyurdu.

Paylaş

AKP'nin savaş politikalarına ve IŞİD'e karşı yarın Barış Bloku tarafından Tepebaşı'ndan Aksaray'a düzenlenecek ve yüz binlerin barış için buluşmasının beklendiği Büyük Barış Yürüyüşü, İstanbul Valiliği tarafından yasaklandı.

İstanbul Valiliği tarafından Barış Bloku temsilcilerine gönderilen tebligatta, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu gerekçe gösterilerek yüryüüş yasaklandı. Yürüyüş güzergahının toplantı ve yürüyüş alanları içinde olmadığı belirtilen kararda, "Ülkemizde son zamanlarda meydana gelen terör olayları nedeniyle provakatif eylemlere mahal verebileceğinden ilimizdeki huzur ve güvenliğin kişi dokunulmazlığının tasarrufa mütcallik emniyetin, kamu güvenliği ve huzurunun bozulması , bölgedeki yoğun trafik seyrinin engellenerek vatandaşlarımızın karşı karşıya kalacağı mağduriyetin önlenmesi gerekçesiyle uygun görülmemiştir" ifadelerine de yer verildi.

Kararın üzerine Barış Bloku'nun konuya ilişkin toplantı alacağı öğrenildi. Blokun önümüzdeki saatlerde konuya ilişkin açıklama yapması bekleniyor.

SAAT 16.00'DA AKSARAY'DA BASIN AÇIKLAMASI YAPILACAK
Barış Bloku, yarın Tepebaşı'ndan Aksaray'a doğru yapmayı planladığı Büyük Barış Yürüyüşü'nün İstanbul Valiliği tarafından yasaklanmasını yaptığı açıklama ile kınadı. Barış Bloku tarafından yapılan yazılı açıklamada, yürüyüşün İstanbul Valiliği tarafından antidemokratik bir karar ile yasaklandığına yer verilerek, valiliğin kararını şiddetle kınandığına vurgu yapıldı.

Blok, yürüyüşün yasaklanması üzerine, aynı saat ve tarihte Aksaray Metro Meydanı'nda uluslararası katılımcılarla birlikte kitlesel bir şekilde basın açıklaması yapılacağını duyurdu. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Figen Yüksekdağ: Geçici savaş hükümeti operasyon düzenliyor

SONRAKİ HABER

Meksika-ABD sınırında 23 aylık mülteci kız ve babası boğuldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa