25 Temmuz 2015 08:43

Polis operasyonları devam ediyor

Dün sabah 13 ilde yapılan operasyonlar bu sabaha karşı da devam etti. Birçok ilse yapılan operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Paylaş

ANKARA

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde çok sayıda adrese operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında gözaltına alınanlar, emniyete götürüldü.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde önceden belirlenen birçok adrese baskın yaptı. Adreslerde arama yapılırken, çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Emniyete getirilen zanlılar, daha sonra sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Gazi Mustafa Kemal Hastanesi’ne, ardından tekrar emniyete götürüldü. Operasyonun içeriği ile ilgili bilgi verilmedi.

Başkent’te dün de 14 kişi gözaltına alınmıştı.

İSTANBUL

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri, Beyoğlu'nda sabah saatlerinde bir çok adrese helikopter destekli operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda çok sayıda kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Operasyon Hacı Ahmet Mahallesi Kurtoğlu Caddesi'nde bulunan bir apartmana yapılan baskında bir kişi göz altına alınırken, polis ekiplerinin diğer adreslerdeki aramalarının devam ettiğini öğrenildi.

Operasyonda gözaltına alınan 4 kişi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü.

KONYA

Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, bugün şafak vakti IŞİD'e yönelik Konya merkezli Ankara ve Manisa'da eş zamanlı düzenlenen operasyonda 1'i kadın 16 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında bulunan F.K.'nın, IŞİD'in Türkiye'deki canlı bombacısı olarak aranan 3 kadından biri olduğu belirtildi.

13 ilde operasyon: 297 kişi gözaltında, 1 kişi öldürüldü

ÖNCEKİ HABER

Başbakanlık, IŞİD ve HPG'ye hava operasyonu yapıldığını açıkladı

SONRAKİ HABER

YDS başvuruları için son gün

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa