Midyat'ta DEM-GENÇ üyesi 2 kişi tutuklandı

Midyat'ta ev baskınlarında gözaltına alınan DEM-GENÇ üyeleri M. Şirin Erol (23) ve Hafzullah Doğan (27), 'Örgüt üyesi olmak ve örgüt propagandası yapmak' iddiasıyla tutuklandı.

Mardin'in Midyat ilçesinde sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan DEM-GENÇ üyeleri M. Şirin Erol (23) ve Hafzullah Doğan (27) Emniyet'teki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarıldı. Savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra tutuklama talebiyle Midyat Sulh Ceza Mahkemesi'ne çıkartılan Erol ve Doğan, "Örgüt üyesi olmak ve örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla tutuklanarak, Midyat M Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Öte yandan birçok kentte düzenlenen operasyonlara karşı Midyat'ta protesto eylemi düzenlendi. "Baskılara, operasyonlara ve savaş politikalarına geçit vermeyeceğiz" yazılı pankart ile Barış Parkı'na kadar yürüyüş gerçekleştirildi. Burada kısa bir konuşma yapan HDP İlçe Eşbaşkanı Harbiye Demir, operasyonlara tepki göstererek, gözaltı politikasının savaş ve kaos politikası olduğunu söyledi. (Mardin/DİHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER MidyatDEM-GENÇ