24 Temmuz 2015 18:40

İzmir'de emek ve demokrasi güçleri Suruç eylemi yapacak

Paylaş

İzmir'de emek ve demokrasi güçleri Suruç'taki saldırı sonucunda yaşamını yitirenler için Cumartesi günü ortak yürüyüş ve basın açıklaması yapacak.

Suruç'ta SGDF'li gençlere yapılan bombalı saldırıya üke genelinden tepkiler gelmeye devam ediyor. İzmir'de aralarında KESK, DİSK, TMMOB, TÜMTİS, HDK, HDP, EMEP, Alevi Bektaşi Dernekleri, Birleşik Haziran Hareketi, Halkevleri, yöre dernekleri ve çok sayıda kurumun olduğu emek ve demokrasi güçleri ortak çağrı yaptı. Yürüyüş 25 Temmuz Cumartesi günü saat 18.00'de Konak YKM başlayacak ve Eski Sümerbank önünde bitecek. Miting havasında geçmesi beklenen eylemde kurulacak platformdan konuşmalar yapılacak.

Eylemle ilgili yazılı açıklama yapan örgütler İzmir halkına çağrıda bulundu. Yapılan çağrıda, saldırının başta Rojava Devrimi'ne olmak üzere Ortadoğu ve Türkiye halklarına yapıldığı ifade edilerek "Bu saldırı ile, AKP iktidarı ve IŞID işbirliği bir kez daha kanıtlanmıştır. Bu katliam, ülkemizde yıllardır süregelen, gerici ve faşist güçler tarafından yapılan katliamların devamıdır. Bizler bu nedenle, İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri olarak savaş politikalarına karşı hep BARIŞ'ı savunmaya devam edeceğiz" denildi. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Kamu-İş: Suruç saldırısı insanlık dışı bir katliamdır

SONRAKİ HABER

İZENERJİ işçilerine ve sendikacılara açılan davanın ilk duruşması görüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa