23 Temmuz 2015 18:12

DİSK: Genel sekreterimiz tehdit edildi

Paylaş

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK)’ten yapılan açıklamada, konfederasyon Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu’nin, “Devrimci İşçi Hareketi (DİH)” imzası ile servis edilen bir metinle tehdit edildiğini bildirdi.

DİH imzası ile yayımlanan metinde Çerkezoğlu’nun “devrimci kanı dökmek”le itham edildiği, “hesap vereceği” ve “DİSK binasına elini kolunu sallayarak giremeyeceği” ifadelerinin kullanıldığı bildirilen açıklamada “DİSK Genel Sekreteri’nin yalan ve karalamalarla hedef alınmasına ve tehdit edilmesine Genel-İş Sendikamız tarafından işten çıkarılınca DİSK Genel Merkez binası önüne çadır kuran Oya Baydak ve Baydak’ı destekleyen DİH üyeleriyle yaşananlar gerekçe gösteriliyor” dendi.

Açıklamada DİSK’in 15 Temmuz’da süreçle ilgili yayınladığı bildiri hatırlatıldı: “Mektubumuzda  ‘Milyonlarca işçinin çalışma ve yaşam koşullarına dair mücadele yürüten DİSK’in kapısına kilit vurmak politik bir tercihtir. Bu tercihte bulunanların protesto hakkı vardır. Her DİSK yöneticisi protesto edilebilir ancak hiçbir üyemiz ve yöneticimiz gerçek dışı bilgiler ve yalanlarla karalanamaz. Milyonlarca işçinin çalışma ve yaşam koşullarına dair çalışmaların zor kullanarak engellemesine sadece işçi sınıfı değil tüm emek dostu kesimler izin vermeyecektir’ ifadelerini kullanılmıştık. Aynı duygularla kamuoyuna saygıyla duyurulur.” (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Taşeron işçiler: Seçimden önce verilen sözler tutulsun

SONRAKİ HABER

Diyarbakır’da HDP’lilerden kayyumlara karşı oturma eylemi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa