23 Temmuz 2015 17:42

Korucular kaçırdı, polis 'rızası var' dedi

Paylaş

İdris SAYILĞAN

Diyarbakır Kulp ilçesine bağlı Kayalısu Mahallesi’nde bulunan Koçeka Yaylasında 22 yaşındaki L.K isimli genç kadının hayvanlarını otlatırken 6 köy korucusu tarafından zorla kaçırıldığı iddia edildi. L.K.’nin annesi Fahriye K., 2 Temmuz günü korucuların kendisi ve 2 çocuğunun el, ayak ve ağızlarını bantlarla bağladıktan sonra kızını kaçırdıklarını söyledi. Polisin L.K’nin Silvan’da bir karakola kendi rızası ile kaçtığına dair ifade verdiğini bu nedenle de korucular hakkında bir şey yapamayacaklarını söylediklerini anlatan baba Mehdin K. ise, kızının kimliğinin yanında olmadan nasıl ifadesinin alındığını sordu.

ZORLA KAÇIRDILAR

DİHA’ya konuşan anne Fahriye K, L.K’nin  ellerinde kalaşnikof marka silah bulunan 6 korucu tarafından kaçırıldığını söyledi. Fahriye K., “Çadırımızda oturuyorduk. Birden ellerinde silah olan 6 kişi geldi. Korucular, ben ve 2 çocuğumun ellerini, ayaklarını ve ağızlarını bantlarla bağlayarak kızımı alıp kaçırdılar” dedi.

Baba Mehdin K. ise karakola giderek suç duyurusunda bulunduğunu, aradan birkaç gün geçtikten sonra karakoldan arayan polislerin kızının kendi rızası ile kaçtığına dair ifade verdiğini ve bu nedenle polislerin korucular hakkında bir şey yapamayacaklarını söylediğini dile getirdi. Kızının kimliğinin kendilerinde olduğunu belirten baba Mehdin K., “Kızım kaçırılınca Muş’ta bulunan Üçevler Karakolu’na giderek şikâyet ettim. Aradan birkaç gün geçtikten sonra karakoldan beni arayarak, kızımın Silvan’da bulunan bir karakolda ifade vererek kendi rızası ile kaçtığını söylediler. Kızımın ifade vermesi için kimliğinin yanında olması gerekiyor. Ama kızımın kimliği bendedir. Kim onun yerine ifade vermiş bilmiyorum. Korucular hakkında Muş Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacağım” diye konuştu.  Kızının nişanlı olduğunu, kızını kaçıran korucuların akrabaları olduğunu ve hepsini tanıdıklarını belirten aile, kızlarının bulunması için İHD Muş Şubesi’ne başvurarak yardım istedi. (Muş/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Bakkal, 4 kız çocuğuna cinsel istismardan tutuklandı

SONRAKİ HABER

15. Hormonlu Domates LGBTİ+fobi Ödülleri sahiplerini buldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa