23 Temmuz 2015 17:03

Manisa cezaevinde açlık grevi

Paylaş

Sık sık hak ihlalleri ve ölümlerle gündeme gelen Manisa E Tipi Cezaevi’nde kalan 3 PKK’li tutuklu, cezaevi idaresinin mahpuslar  üzerindeki keyfi uygulamalarını protesto etmek amacıyla süresiz dönüşümsüz açlık grevine başladı.

Mahpuslar,  çıplak arama başta olmak üzere her sabah tıraş olma zorunluluğu, yastık vermeme ve her sabah ayakta askeri düzen sayım gibi çeşitli keyfi uygulamaların dayatılması, ayrıca cezaevi idaresi tarafından sevk talepleri de dikkate alınmaması nedeniyle açlık grevine başladı.

Konuyla ilgili konuşan Tutuklu Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TAYD-DER) İzmir Şube Eş Başkanı Musa Karbadağ, Manisa Cezaevi’nin karnesinin kırk notlar ile dolu olduğunu, yakın zaman da Abdullah Akgün isimli bir adli tutuklunun cezaevinde ambulans bulunmaması ve hastaneye gitmek için taksi parasının olmamasından dolayı yaşamını yitirdiğini hatırlattı.  Karbadağ, Adalet Bakanlığı ve Manisa Cezaevi idaresine çağrıda bulunarak geç olmadan mahpusların taleplerinin kabul edilmesini istedi. (Manisa/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

IŞİD kontrolündeki bölgeden karakola ateş açıldı: 1 asker yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

"Suudi Arabistan bir gazeteci öldürdü ve Trump bunu önemsemiş gözükmüyor"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa