23 Temmuz 2015 11:57

Adana'da HDP binası silahla taranıp, ses bombası atıldı

Adana'da dün akşam Ethem Türkben'in öldürülmesi sonrası HDP Gülpınar Mahalle Temsilciliği'ne ses bombası atılıp, silahla tarandı. Mersin'de ise Hür Dava Partisi Tarsus Eski İlçe Başkanı M.Ali Kutan, dün gece silahlı saldırıya uğradı.

Paylaş

Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Gülbahçe Mahallesi'nde, dün akşam saatlerinde Obalar Caddesi Kanal mevkiindeki evinde uğradığı silahlı sonucu Adana Kalem Vakfı Üyesi Ethem Türkben'in öldürülmesi sonrası, aynı mahallede bulunan HDP binasına dönük saldırı gerçekleştirildi.

Türkmen'in öldürülmesisonrası gece saat 01.30 sıralarında HDP Dumlupınar Mahalle Temsilciliği'nin önüne gelen kimliği belirsiz kişi veya kişiler, parti binasını silahlarla tarayıp, ses bombası attı.

Saldırıyı gerçekleştiren saldırgan ya da saldırganlar daha sonra olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

Bir görgü tanığının anlatımlarına göre, parti binasının önüne siyah renkli plakası alınamayan bir araçla gelen yüzleri maskeli 3 kişi, önce ellerindeki bombalı tüfek ve tabancalarla o sırada kapalı durumda olan parti binasını kurşun yağmuruna tutup, ardından da ses bombası atarak, olay yerinden geldikleri araçla kaçtı.
Saldırı sonrası olay yerine gelen polisler, parti yöneticileri haber verip, saldırıyla ilgili tutanak tuttuktan sonra gitti.

Parti binasına saldıranlarla ilgili harekete geçilip, geçilmediği konusunda henüz bir bilgi alınamazken, aynı saatlerde polis ise birçok adrese eş zamanlı baskınlar düzenledi.
Yapılan baskınlarda gözaltına alınanların olup olup olmadığı konusunda şu ana kadar henüz bilgiye ulaşılamadı.

Öldürülen Türkben'in cenazesi ise otopsi işlemi için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Morgu çevresinde çok sayıda polis konuşlandırılırken çok sayıda kişi kurum önünde toplanmaya başladı. Buradaki işlemlerin tamamlanması halinde Türkben'in bugün Adana'da toprağa verileceği öğrenildi.

Tarsus’ta HÜDA-PAR eski ilçe başkanı vuruldu

ÖNCEKİ HABER

Suruç soruşturmasına gizlilik kararı geldi

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa