ESP: Uğurlama törenlerine kitlesel seferberlik ruhuyla katılalım

ESP: Uğurlama törenlerine kitlesel seferberlik ruhuyla katılalım

Suruç katliamına karşı herkesi barış, özgürlük ve adalet için dayanışmaya çağıran ESP, 'Katliama verilecek en iyi yanıt, tüm demokrasi, barış ve özgürlük güçlerinin şehitlerimizin cenazelerini sahiplenmesi, uğurlama törenlerine kitlesel seferberlik ruhuyla katılması olacaktır' dedi.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), Suruç katliamına dair yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, "Her biri memleketlerine gönderilecek. Karadenizli, Akdenizli, Marmaralı, Orta Anadolulu, Kürdistanlı yoldaşlarımızı uğurlayacağız. Katliam duyulur duyulmaz Türkiye ve Kürdistan'ın dört bir yanında yükselen, sokakları, meydanları kutan kitlesel öfke ve hesap sorma kararlılığı, suçluyu suçüstü yakalamıştır. Acılarımızı ortaklaştırdık. Barış, demokrasi ve özgürlük güçlerinin ortak ve birleşik mücadelesi, dayanışması katliamlara karşı izlenecek yolu göstermiştir" ifadelerine yer verildi. 

Barış, özgürlük ve adalet için dayanışmaya çağırısının yapıldığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Savaş planlarını bozmak için birleşmeye çağırıyor. Katliama verilecek en iyi yanıt, tüm demokrasi, barış ve özgürlük güçlerinin şehitlerimizin cenazelerini sahiplenmesi, uğurlama törenlerine kitlesel seferberlik ruhuyla katılması olacaktır. Halklarımıza çağrımız budur." (DİHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER ESPSuruç